Marlin • Salon techniki grzewczej i łazienek

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Solarmat Mateusz Ruszkowski
REJESTRACJA POJAZDÓW OD A DO Z - KROTOCAR

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Siatkówka

Krotoszyński trener z kolejnymi sukcesami, tym razem w Turnieju Nadziei Olimpijskich

2021-06-07 09:06:00

Zdjęcie: Facebook
Piotr Robakowski, na co dzień trener UKS Piast Krotoszyn, poprowadził - oczywiście, tradycyjnie z sukcesem - Kadrę Regionu Północ w Turnieju Nadziei Olimpijskich rocznika 2006.

Zacznijmy jednak od początku. Turniej Nadziei Olimpijskich jest imprezą kończącą kilkuletni etap szkolenia w kadrach wojewódzkich i regionalnych. Celem turnieju jest selekcja najzdolniejszych zawodników do szkolenia centralnego w kadrach narodowych oraz rekrutacja do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Był  to więc swoisty przegląd najzdolniejszej młodzieży w roczniku 2006.

- Zawody zostały poprzedzone turniejami regionalnymi, w których spotykały się po cztery kadry wojewódzkie z danego regionu. W Regionie Północ, taki turniej odbył się w Policach, na przełomie kwietnia i maja, spotkały się tam województwa wielkopolskie, zachodniopomorskie, pomorskie oraz kujawsko-pomorskie - wyjaśnia Piotr Robakowski. W rywalizacji tych województw wygrało wielkopolskie przed pomorskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. A trzeba wspomnieć, że na tym turnieju, trener z Krotoszyna, był pierwszym szkoleniowcem Wielkopolan. Wspomagał go trener Jedynki Poznań - Piotr Kołodziejski. - Na tym turnieju zawodnicy byli obserwowani podczas treningów oraz gry, podobnie jak w Spale i na podstawie tych informacji wyłoniona została Kadra Regionu Północ - tłumaczy P. Robakowski. Tak wyselekcjonowane kadry przyjechały do Spały, by od 30 maja do 2 czerwca walczyć o prestiż i powołania do kadry narodowej. Łącznie było to 56 zawodników z czterech regionów.

 

P. Robakowski trenerem Kadry Regionu Północ został dwa lata temu. Funkcję tę powierzył mu Polski Związek Piłki Siatkowej. Wcześniej był drugim szkoleniowcem Kadry Regionu Północ rocznika 2004 (dwa lata wcześniej) oraz drugim trenerem kadry regionu rocznika 2001.

Obecnie krotoszyńskiemu szkoleniowcowi w prowadzeniu kadry pomagają, jako drugi trener - Jarosław Pruski  z Lęborka (pierwszy trener kadry pomorskiego) i asystent Mariusz Świst z Malborka (drugi trener pomorskiego). - Podczas pobytu w Spale przeprowadziłem trzy treningi, na których zawodnicy byli obserwowani przez trenerów kadr oraz zagraliśmy trzy mecze z kadrami regionów. Wygraliśmy z Południem 3:1, z Zachodem 3:2 oraz zaliczyliśmy porażkę 2:3 ze Wschodem - podsumowuje P. Robakowski i dodaje, że wygrana był w zasięgu, bowiem arbiter nie zauważył asa serwisowego przy piłce meczowej dla jego podopiecznych.

Mecze odbywały się w formule, która zobowiązywała trenerów do zaprezentowania na parkiecie wszystkich zawodników. Ekipa Kadry Regionu Północ zajęła drugie miejsce co zaowocowało czterema powołaniami do kadry Polski. Są to: Ryszard Sałata - Trefl Gdańsk, Bruno Bukowski - SMS Police, Jakub Potempa - Trefl Gdańsk oraz Oskar Kurpiński - Trefl Gdańsk.

- Praca z kadrą to dla mnie ogromne wyróżnienie. Możliwość pracy z najzdolniejszą młodzieżą w Polsce daje dużo satysfakcji. Zawodnikom życzę sukcesów, gry w przyszłości reprezentacji seniorskiej i wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie - podsumowuje P. Robakowski.

 

A wracając na rodzime podwórko, to już w najbliższy czwartek, podopieczni Piotra Robakowskiego z UKS-u Piast, działającego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Krotoszynie, stoczą kolejne boje w rywalizacji z najlepszymi w Wielkopolsce. To właśnie w sali tej szkoły dobędzie się półfinał wojewódzki w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Co by nie mówić, apetyty są spore!

(raf)

 

Przeczytaj także:

 

"Przeżyłem fantastyczną przygodę z siatkówką"

 


Fotorelacja


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Familijna - codziennie świeże pieczywo, o każdej porze dnia!
KLIMAS - PRZEMYSŁOWA PARK
IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Farmerek Krotoszyn - Sklep dla hobbystów
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl