iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - DRUTEX - OKNA

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Ważne sprawy

Krotoszyński szpital nie weźmie maseczek od wolontariuszek

2020-03-20 08:03:00

O tej sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Temat szycia maseczek dla szpitala spotkał się z uznaniem mieszkańców całego powiatu. Tymczasem okazuje się, że maseczki nie mogą trafić do krotoszyńskiego szpitala. Dlaczego?

Do grupy, która powstała na portalu społecznościom pod nazwą "Maseczki dla szpitala pow. Krotoszyn", w ciągu kilku dni spontanicznie przyłączyły się dziesiątki osób. Rozrosła się także ilość szyjących. Inicjatywa szczytna, bowiem jednocząca społeczność w tak ciężkich dla nas wszystkich czasach. Po raz kolejny pokazujemy, że potrafimy się zjednoczyć, gdy wymaga tego chwila.

Maseczki, o których mówi się, że nie ma wystarczającej ilości dla placówek medycznych i sanitarnych, miały w pierwotnym zamierzeniu trafić do krotoszyńskiego szpitala. Podjęto rozmowy z przedstawicielem lecznicy. Nie czekając jednak na odpowiedź, ruszono z ich chałupniczą produkcją. Były chęci, był zapał, więc szyto w różnych miejscach powiatu. Lokalne firmy także zaoferowały swoją pomoc.

 

Społeczna inicjatywa, szyją maseczki dla szpitala. Ty też możesz pomóc!

 

Po wczorajszej negatywnej odpowiedzi szpitala na oferowaną przez wolontariuszki pomoc, grupa zmieniła nazwę na "Maseczki szyje  Krotoszyn i okolice". Determinacja jednak nie uległa zmianie. Jeśli nie do krotoszyńskiego szpitala, to maseczki trafią do innych zainteresowanych instytucji, a tych nie brakuje. W komentarzach we wspomnianej grupie można spotkać wypowiedzi, że do innych szpitali tego typu maseczki jednak trafiają.  A szyją je nawet pielęgniarki. W końcu lepiej takie, niż żadne.

 

Poniżej zamieszczamy stanowisko SPZOZ w Krotoszynie.

 

Szanowni Państwo,

Wyrażamy wdzięczność za Państwa troskę i zainteresowanie sytuacją Szpitala Powiatowego w Krotoszynie, w chwili gdy mamy do czynienia z niebezpieczną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. W imieniu personelu i Pacjentów szpitala dziękujemy za złożoną przez Państwa propozycję, która świadczy o tym, że doceniacie Państwo naszą pracę w tym jakże trudnym czasie. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa pomysłowości i gotowości do poświęcenia własnego czasu przy szyciu maseczek. 

Trzeba jednak wyraźnie powiedzieć, że personel szpitala - nie tylko krotoszyńskiego, ale wszystkich szpitali w Polsce - w swojej codziennej pracy musi korzystać z atestowanego sprzętu i środków ochrony osobistej. Posiadanie atestu daje pewność, że dany wyrób medyczny jest bezpieczny i skuteczny zarówno dla personelu, jak i dla pacjentów. Sprzęt taki produkowany jest w ściśle określonych i bardzo restrykcyjnie przestrzeganych warunkach przez producentów. Mając na uwadze obowiązujące przepisy, gdy szpital dokonuje zakupów środków ochrony osobistej - zawsze określa dla poszczególnych wyrobów normy, jakimi dany asortyment powinien się odznaczać. I tylko taki sprzęt może być odpowiedzialnie w szpitalu używany, podczas wykonywania świadczeń medycznych, mając na względzie bezpieczeństwo pacjentów i personelu. 

Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie

 Reklama - Żele Antybakterijne z dostawą do domu
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl