iKrotoszyn.pl reklamy
Samorząd

Krotoszyńska Rada Kobiet? Wniosek trafił na biurko burmistrza. Co włodarz na to?

Zdjęcie: Od lewej: Jan Pawlik, Włodzimierz Szewczyk, Magdalena Paszyn, Barbara Oliwiecka.

Na biurko burmistrza Krotoszyna trafił wniosek dotyczący powstania Krotoszyńskiej Rady Kobiet. Złożyły go przedstawicielki Stowarzyszenia Polska 2050 - posłanka Barbara Oliwiecka oraz Magdalena Paszyn, przewodnicząca Zarządu Wielkopolska i Koła Powiatowego w Krotoszynie.

- Z inicjatywy Magdaleny Paszyn ruszamy z tym projektem. Całym sercem będę wspierać tę inicjatywę - podkreślała podczas konferencji prasowej w Krotoszynie B. Oliwiecka.

W swojej wypowiedzi posłanka wspomniała o kobietach w Sejmie, których jest tylko niecałe 30 procent, choć to i tak najwięcej jak do tej pory. - Bardzo mi zależy na tym, żeby aktywować kobiety do działań społecznych i politycznych. Moim celem będzie wspieranie kobiet i ich aktywacja. Oprócz takich kluczowych spraw jak liberalizacja prawa aborcyjnego jest szereg innych tematów, którymi zamierzam się zająć. Piekło kobiet, to nie tylko brak dostępu do legalnej aborcji, to także brak równych płac, niższe emerytury dla kobiet, ale to również cała skala zjawisk społecznych - tłumaczyła posłanka, która w parlamencie zamierza się realizować m.in w zespole do praw kobiet.

Z kolei M. Paszyn wskazała na szereg spraw związanych z kobietami, które są do załatwienia na poziomie Polski i lokalnym. - Czas by w powstała Krotoszyńska Rada Kobiet. Złożyłam na ręce pana burmistrza wniosek i liczę, że pan burmistrz po naszej wymianie zdań i argumentach przychyli się do tej prośby - oświadczyła M. Paszyn.

- Panuje myślenie, że to kobieta musi być gospodynią domową, że musi zajmować się wszystkim co dotyczy rodziny, ale kobiety chcą też być aktywne nie tylko zawodowo, ale także społecznie. Chcą, żeby ich głos był słyszany. Apeluję, żeby aktywne kobiety zaangażowały się w tą inicjatywę, żebyśmy my dzisiaj na poziomie gminy Krotoszyn, mogły podpowiadać, inicjować i doradzać panu burmistrzowi, jakie te potrzeby kobiet są właśnie tutaj. Jest to szereg spraw do załatwienia, to nie tylko aborcja o której mówi się głośno w przestrzeni publicznej, to także sprawy przemocy domowej, żłobków, przedszkoli, a także pewnie zmiany sposobu myślenia kobiet - stwierdziła M. Paszyn.

Wspomniany wniosek 17 listopada został przekazany burmistrzowi Krotoszyna. Jakie zdanie na obecną chwilę na temat powołania Krotoszyńskiej Rady Kobiet ma włodarz? Zapytaliśmy. - Wniosek wpłynął, będzie poddany analizie - mówi Franciszek Marszałek. - Jest pewna trudność, na którą wskazywałem w rozmowie z paniami, a dotyczy ona tego, kto będzie wybierał lub desygnował te kobiety - stwierdza włodarz. Dodaje także, że oczywiście takie rady funkcjonują już przy wielu samorządach.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.