iKrotoszyn.pl reklamy
Wielkopolska

Krotoszyńska policjantka wśród najlepszych w województwie

Zdjęcie: Wielkopolska Policja

Tegoroczne edycje zawodów dla dzielnicowych i kierowników rewirów dzielnicowych w województwie wielkopolskim zostały rozstrzygnięte. Wśród kierowników rewirów dzielnicowych najlepszą okazała się asp. szt. Magdalena Dopierała z KPP w Rawiczu. Drugie miejsce zajęła podkom. Iwona Karżewicz z KPP w Krotoszynie, a na trzecim miejscu uplasował się asp. Piotr Cichy z KMP w Kaliszu.

Turniej dzielnicowych na poziomie wojewódzkim został podzielony na etapy – konkurencje, których połączone rezultaty wskazały najlepszych. Pierwszą konkurencją był test wiedzy, który obejmował szeroko rozumianą problematykę służby prewencyjnej. a kolejną konkurencją była symulacja przyjęcia interesanta, obejmująca problematykę z zakresu prewencji, prawa i psychologii. Kierownicy rewirów dzielnicowych rywalizowali w oparciu o test wiedzy, który koncentrował się na kwestiach sprawowania właściwego nadzoru nad podległymi dzielnicowymi.

Realizacja kolejnych inicjatyw szkoleniowych, ale także tych o charakterze rywalizacji ma na celu zwiększenie skuteczności działania dzielnicowych. Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu odgrywa w społeczeństwie niezwykle ważną rolę. Każdego dnia podejmuje trudne interwencje i pomaga rozwiązywać poważne problemy, także rodzinne. To policjanci, którzy są najbliżej problemów przeciętnego obywatela – mieszkańca aglomeracji miejskich, miasteczek i wsi, które szybko należy rozwiązywać, także przy wsparciu bezpośredniego przełożonego, czyli kierownika rewirów dzielnicowych.

Prymat w tegorocznych zawodach wśród dzielnicowych zdobyła mł. asp. Monika Żwirko z KPP w Jarocinie. Na drugim miejscu uplasował się st. asp. Wiktor Tota z KPP w Kościanie, natomiast trzecie miejsce na podium zdobyła asp. Marta Juś z KMP w Poznaniu.

Wśród kierowników rewirów dzielnicowych najlepszą okazała się asp. szt. Magdalena Dopierała z KPP w Rawiczu. Drugie miejsce zajęła podkom. Iwona Karżewicz z KPP w Krotoszynie, a na trzecim miejscu uplasował się asp. Piotr Cichy z KMP w Kaliszu.

Wyłoniona reprezentacja dzielnicowych i kierowników rewirów dzielnicowych województwa wielkopolskiego będzie jednym z faworytów finału ogólnopolskich zawodów, które zostaną rozegrane w dniach od 17 do 20 października, tradycyjnie już w Szkole Policji w Katowicach.

Źródło: wielkopolska policja
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.