iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Krotoszyńska „Magdalenka” z dofinansowaniem na prace konserwatorskie i restauratorskie

Rządowy Program Odbudowy Zabytków skierowany został bezpośrednio do jednostek samorządu terytorialnego, a za ich pośrednictwem również do innych podmiotów zobowiązanych do opieki nad zabytkami.

Samorząd Krotoszyna złożył 10 wniosków o dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w ewidencji zabytków. Wśród obiektów, które otrzymały dofinansowanie znalazł się m.in. drewniany kościół pw. św. Marii Magdaleny w Krotoszynie.

- Prace w tym zabytkowym obiekcie będą polegały na zabezpieczeniu ogniochronnym i impregnacji biologicznej szalunku ścian zewnętrznych (karnesówki), zabezpieczeniu ogniochronnym i impregnacji biologicznej pokrycia dachu z gontu drewnianego, pracach konserwatorskich wewnątrz budynku w zakresie ścian, sufitów i empory organowej mające na celu: uzupełnienie ubytków pomiędzy elementami drewnianymi, scalenie kolorystyczne ścian i sufitów - informuje Urząd Miejski w Krotoszynie.

Inwestycja planowana do realizacji w trybie „zaprojektuj i wybuduj” obejmuje opracowanie dokumentacji wraz z uzgodnieniami z konserwatorem zabytków oraz wykonanie prac. Kwota dofinansowania wyniosła 392 tys. zł.

Ta drewniana świątynia została wzniesiona w 1755 roku w miejscu starszego kościoła istniejącego już zapewne w XIII wieku. W 1830 roku odnowiono kościół. W 2011 roku doszło do pożaru kościółka. Od tego czasu nie odbywają się w nim msze św.

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.