iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Krotoszyńska książnica na ogólnopolskiej mapie „Bibliotek Przyjaznych Dzieciom”

Zakończyła się 2. edycja ogólnopolskiej akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom organizowana przez Przystanek Rodzinka. Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie, otrzymała wyróżnienie i znalazła się na ogólnopolskiej mapie „Bibliotek Przyjaznych Dzieciom”.

- Inicjatywa promuje czytelnictwo i instytucje współpracujące. Zwraca uwagę na ogromny potencjał bibliotek – tych dużych, często funkcjonujących w szeroko rozumianej kulturze i edukacji miast, województw, a nawet w skali ogólnopolskiej, ale i tych małych, np. wiejskich, które niejednokrotnie, poza szkołą, są jedyną formą rozwoju młodego człowieka. Głęboko zakorzeniona idea wychowania dzieci poprzez czytanie w Przystanku Rodzinka stanowi podstawę tej inicjatywy. Wspólny czas poświęcony lekturze książek i rozmowie inspirowanej tematami czy narracją opowieści jest niezwykle cennym narzędziem edukacyjnym. Przystanek Rodzinka wyróżnia biblioteki, które nie tylko rozbudzają wyobraźnię i promują miłość do literatury, ale są też przestrzenią pełną ciepła, akceptacji i twórczej swobody, promujące inicjatywę aktywnej lektury z dzieckiem, a personel biblioteki jest pomocny dziecku, dysponują kącikiem do czytania i zabawy i regularnie organizują różnego rodzaju warsztaty, zajęcia edukacyjne, spotkania z autorami - informuje krotoszyńska książnica.

Akcji z pełnym zaangażowaniem i pasją patronowały organizacje: Fundacja Powszechnego Czytania, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Wydawnictwo PWN i Azymut, Unia Metropolii Polskich, Fundacja Gajusz, Rajd Flaminga oraz portale internetowe Mamy Mamom, CzasDzieci.pl i Bliżej Przedszkola.

 

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.