iKrotoszyn.pl reklamy
Lekkoatletyka

Krotoszynianin jedzie na MŚ do Kolumbii!

2022-07-22 09:07:00

Krotoszynianin Dawid Grząka został powołany do reprezentacji Polski w sztafecie 4x100 m na Mistrzostwa Świata U20 w Cali w Kolumbii!

Krotoszynianin reprezentuje obecnie barwy barwy KS Stal Ostrów Wielkopolski. O jego sukcesach pisaliśmy już na naszych łamach. Warto więc przypomnieć.

W ubiegłym roku Dawid, jako zaledwie 16-latek, został najszybszym człowiek w Polsce w kategorii U18. Podczas Halowych Mistrzostw Polski w LA, uzyskał niezwykły czas 6,89 sek., który tylko o 0,06 sek. był gorszy od rekordu kraju na tym dystansie w tej kategorii wiekowej.

Z kolei w lutym tego roku w Rzeszowie, podczas MP U18 U20 w lekkoatletyce, z wynikiem 6,85 sek., zajął trzecie miejsce w biegu na 60 m w kategorii U20 i tym samym wyrównał rekord Ostrowa Wlkp. oraz ustanowił swój rekord życiowy!

Przeczytaj także:

Mistrz Polski, sprinter z Krotoszyna, najszybszy człowiek w kraju w kategorii U18!

Tegoroczne Mistrzostwa Świata U20 będą odbywać się pomiędzy 1 i 6 sierpnia. Reprezentanci Polski udadzą się tam wcześniej w celu aklimatyzacji. Rywalizację młodych lekkoatletów będzie można śledzić na TVP Sport.