iKrotoszyn.pl reklamy
Polityka

Krotoszyn. Minister Marlena Maląg podsumowała działalność Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

W minioną sobotę, w Zajeździe pod Szyszkami w Krotoszynie, odbyło się spotkanie mieszkańców, przedstawicieli samorządów i instytucji, lokalnych działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z minister Marleną Maląg, która podsumowała działalność kierowanego przez siebie resortu.

Spotkanie poprowadził dobrze znany krotoszynianom Łukasz Mikołajczyk, były senator i wojewoda wielkopolski. - To spotkanie jest okazją, aby porozmawiać o rozwoju przepięknego powiatu krotoszyńskiego. Są z nami włodarze, którzy dzięki dobrej współpracy rządu z samorządem otrzymują konkretne środki - rozpoczął Ł. Mikołajczyk. W spotkaniu uczestniczyli także posłowie Tomasz Ławniczak i Jan Mosiński oraz dyrektor biura poselskiego Katarzyny Sójki.

Minister M. Maląg podsumowując swoją działalność wskazała, że od 2015 roku - w ramach różnych programów - do polskich rodzin trafiło 230 mld zł. Z kolei do osób niepełnosprawnych, tylko ciągu minionych 12 miesięcy - 37 mld zł, a dodatkowe wsparcie dla seniorów to kwota 70 mld zł. W tym ostatnim aspekcie rząd zamierza do 2025 roku przeznaczyć (w ramach programów Senior+ i Aktywni+) 500 mln zł.

- Zachęcam samorządowców do przyjrzenia się programowi domy, kluby seniora (Dzienne Domy i Kluby Senior+ - przyp. red.), bo nie ma ich dużo na terenie powiatu krotoszyńskiego. Zachęcam do sięgania po środki - wskazywała minister, która w dalszym swoim wystąpieniu odniosła się do sytuacji na rynku pracy.

- Jesteśmy drugim państwem w Europie z najniższym bezrobociem. Ta sytuacja, mimo toczącej się wojny, jest bezpieczna. Wielkopolska ma najniższe bezrobocie. W powiecie krotoszyńskim wynosi ono 2,4%.

Podsumowując swoją wypowiedź M. Maląg dodała, że warto wymieniać informacje i wspólnie wyciągać wnioski. - Chciałabym podziękować za współpracę samorządowcom z naszymi parlamentarzystami, bo tylko współpraca przyczyni się do tego, że w naszych małych ojczyznach będzie żyło się nam coraz lepiej. 

Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński, także podziękował za dotychczasową współpracę z ministerstwem i rządem oraz za środki finansowe, które w ostatnich latach trafiły do powiatu krotoszyńskiego. Przykładem może być szpital na budowa niedawno otwartego łącznika ulic Koźmińska - Mahle w Krotoszynie.

Na dobre funkcjonowanie i dobry przepływ informacji na linii gmina - rząd wskazał także burmistrz największej gminy w powiecie krotoszyńskim. Franciszek Marszałek podkreślił, że to dzięki współpracy środki finansowe spływają do Krotoszyna na różne inwestycje, które wpływają na poprawę życia mieszkańców całej gminy. Burmistrz dodał, że z pewnością będzie "pukał do drzwi" parlamentarzystów zabiegając o kolejne fundusze dla Krotoszyna.

Do aspektu wzorowej współpracy, o której wspominali samorządowcy, odniósł się także Dariusz Dębicki, włodarz Sulmierzyc. Warto dodać, że do tego miasta, w ostatnich latach, trafiło wiele środków na inwestycje, w tym na remont domu kultury czy oczyszczalni ścieków. Głos zabrał również Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylina.

Podczas spotkania o swojej pracy opowiedzieli również parlamentarzyści. Poseł T. Ławniczak poinformował zebranych o aktualnej sytuacji związanej z budową obwodnic w powiecie krotoszyńskim. O tym bardzo ważnym, szczególnie dla kierowców temacie, już wkrótce na naszych łamach.

- Fotorelacja -


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.