iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Belka informacyjna na temat sportu na iKrotoszyn.plPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Kolej

Krotoszyn bliżej stolicy. "Dąbrowska" wraca na nasze tory!

2019-09-17 10:55:48

Zdjęcie: Facebook
Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych postojów na 28 stacjach zapowiadają PKP Intercity i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które zaprezentowały założenia rocznego rozkładu jazdy na sezon 2019/2020.

To, co z pewnością zainteresuje mieszkańców naszego powiatu, to powrót - po kilkunastu latach - na kolejową mapę połączenia IC Krotoszyn - stolica. Pociąg "Dąbrowska" relacji Lublin – Warszawa – Wrocław, w efekcie modernizacji linii kolejowej 281, zostanie skierowany na Krotoszyn i Milicz.

W nowym rocznym rozkładzie jazdy, który wejdzie w życie w grudniu 2019 roku, pasażerowie odczują wyraźnie wyższy komfort podróżowania. Dużo łatwiejsze będą podróże do i z Lublina. Na tory wraca siedem par pociągów z Warszawy trasą podstawową przez Pilawę i Dęblin. Zwiększy się także liczba połączeń do Lublina z innych rejonów Polski. Do stolicy województwa lubelskiego będzie można dojechać bezpośrednio m.in. z Wrocławia, Katowic, Krakowa, Rzeszowa czy Kielc.

PKP Intercity uruchomi też nowy pociąg EIC Paderewski, który połączy Warszawę z Poznaniem. Pasażerowie skorzystają z komfortowych wagonów oraz zyskają na czasie, ponieważ przejazd między stolicą, a Poznaniem od grudnia zajmie już tylko 2 godziny i 41 minut.

Natomiast wydłużenia relacji składu TLK "Rozewie" zapewni całoroczne połączenie do Żyliny na Słowacji. Pociąg codzienne pozwoli na skomunikowanie Trójmiasta, Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia i Katowic ze Słowacją.

Południe Polski zostanie połączone z Czechami i Austrią poprzez uruchomienie dwóch nowych połączeń relacji Przemyśl – Graz – Przemyśl i Przemyśl – Ostrawa – Przemyśl. Będzie także więcej pociągów sezonowych do Czech. Trzy składy: TLK "Wydmy", TLK "Wolin" i TLK "Pirat", zapewnią skomunikowanie Czech z Helem, Łebą, Kołobrzegiem i Świnoujściem.

To oczywiście tylko niektóre z nowych połączeń.

 

 
Źródło: intercity.plReklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl