iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

Informator rynku pracy
Artykuł sponsorowany

Kredyt hipoteczny a koronawirus - czy w trakcie pandemii warto brać kredyt?

2020-11-25 07:11:00

Nowa sytuacja pandemii koronawirusa sprawiła, że znaleźliśmy się w rzeczywistości, której nikt z nas nie był w stanie wcześniej przewidzieć. Zmiany i niepewność dotknęły wszystkie dziedziny ludzkiego życia, a zatem również i rynek kredytowy.

Jeśli więc pandemia pojawiła się w trakcie planowania budowy domu bądź zakupu mieszkania, koniecznie powinniśmy sprawdzić, czy i jakie zmiany zaszły na linii: kredyt hipoteczny a koronawirus. Ten niezwykle często wybierany format zobowiązania jest ważny z punktu widzenia nie tylko tu i teraz, ale przede wszystkim jest ważny w związku z planowanie swojego przyszłego życia.

 

Kredyt hipoteczny a koronawirus - co należy wiedzieć o tym kredycie?

 

Podczas planowania nabycia własnego mieszkania bądź kreślenia planów dotyczących budowy własnego domu, nieraz myślimy nad tym, czy wziąć kredyt hipoteczny. Czy warto brać takie zobowiązanie? Pytanie to jest zasadne nie tylko w dobie pandemii, gdyż kredyt hipoteczny zwykle zaciągamy z myślą o długoletnim spłacaniu. Ten produkt bankowy jest jednak znakomitą szansą na jak najszybsze zapewnienie sobie własnego lokum, a żmudne odkładanie określonej sumy mogłoby oznaczać, że mieszkanie lub dom zdobędziemy dopiero w wieku 40-50 lat, a nawet jeszcze później. W związku z tym, jeśli posiadamy stałe źródło zatrudnienia i spełniamy inne wymogi stawiane przez banki, koniecznie powinniśmy sięgnąć po kredyt hipoteczny. Jak obecnie wygląda procedura otrzymania takiego kredytu?

 

Kredyt hipoteczny a koronawirus  — czy banki zmieniły procedury?

 

W dobie pandemii powstały nowe procedury, które obejmują to, na jakich zasadach udzielany jest kredyt hipoteczny. Koronawirus wymusił na placówkach bankowych wprowadzenie zasad, które na zachorowanie nie narażą ani pracowników, ani klientów. W związku z tym zamknięciu uległa część placówek stacjonarnych, co obserwować możemy już od połowy marca 2020 roku. Z kolei w wielu innych placówkach ograniczony został zakres funkcjonowania. Nie zmienia to faktu, że jeśli pragniemy wziąć kredyt hipoteczny, a koronawirus nie jest w stanie powstrzymać nas przed podejmowaniem aktywnych kroków do zabezpieczenia swojej przyszłości, na rynku możemy przebierać w ofertach bankowych. Zrobiły to poprzez uruchomienie zupełnie nowych usług online, co umożliwia klientom zdobycie niezbędnego kredytu nawet w trakcie trudnych warunków pandemii. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie kredytu bez wychodzenia z domu, a szereg narzędzi dostępnych online umożliwia klientom znalezienie takiego banku, który oferuje najkorzystniejszą propozycję kredytową.

 

Kredyt hipoteczny a koronawirus – co ze spłatą kredyty w trakcie pandemii?

 

Banki doskonale zdają sobie sprawę z trudnej sytuacji, która pojawiła się w przypadku konieczności spłaty takiego zobowiązania jak kredyt hipoteczny, a koronawirus nie wydaje się znajdować w odwrocie.  W większości przypadków banki umożliwiły klientom skorzystanie z oferty wakacji kredytowych. Określenie to odnosi się do odroczenia w spłacie zobowiązania, co umożliwia lepsze przejście trudnego czasu zawirowań na rynku pracy. Osoby, które jeszcze przed pandemią zaciągnęły kredyt hipoteczny, otrzymały konieczność spełnienia takich warunków, które obecnie nie wszystkich klientów kwalifikowałyby do otrzymania zobowiązania. Wynika to z racji destabilizacji rynku pracy, a zatem i pogorszenia stabilności finansowej potencjalnych kredytobiorców. Obecnie trudności w uzyskaniu kredytu będą miały osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które również narażone są na utratę płynności finansowej. Podobnie sytuacja dotyczy wszystkich osób i firm, które prowadzą branże szczególnie zagrożone m.in. ze względu na rządowe obostrzenia. Mowa oczywiście o branżach gastronomicznych, turystycznych oraz rozrywkowych.

 

Kredyt hipoteczny – czy warto brać w trakcie pandemii?

 

Chcąc wybudować własny dom bądź zakupić mieszkanie, nieraz musimy wziąć kredyt hipoteczny. Czy warto zaciągać takie zobowiązanie? To pytanie zależy od wielu czynników, ale podstawowym jest oczywiście posiadanie stałego źródła zatrudnienia. Jeśli w wyniku pandemii straciliśmy pracę lub nie mieliśmy umowy na czas nieokreślony, nasze szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego są nikłe. Jeśli jednak nasza praca nie jest zagrożona lub zagrożenie jest minimalne, warto pomyśleć o przyszłości i zdecydować się na kredyt hipoteczny. Pandemia w końcu minie, a powrót do normalności znakomicie uskuteczni zakupienie mieszkania bądź budowę własnego domu. Jeśli posiadamy też odpowiedni wkład własny, śmiało możemy zdecydować się na to, aby wziąć kredyt hipoteczny. Czy warto brać kredyt, jeśli prowadzimy firmę narażoną na różnego rodzaju obostrzenia i spadek przychodu? W takiej sytuacji przede wszystkim musimy zaakceptować to, że w wielu przypadkach instytucje bankowe najzwyczajniej w świecie takiego kredytu nie udzielą, a osobom mającym niepewną sytuację finansową zaleca się skupienie wpierw na zyskaniu tej stabilności.Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

Motoinformator to nic innego jak dodatek motoryzacyjny gazet internetowych


Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową