iKrotoszyn.pl reklamy
Koźmin Wielkopolski

Kradzież na koźmińskim basenie, apel o pilnowanie swoich rzeczy

2022-06-30 13:07:00
Zdjęcie: Facebook/Miasto i Gmina Koźmin Wielkopolski

Jak informuje Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wielkopolskim, w środę, 29 czerwca 2022 na basenie w Koźminie Wielkopolskim doszło do kradzieży. Na szczęście w tym przypadku ustalono sprawcę kradzieży pieniędzy, które udało się odzyskać. GOS apeluje o pilnowanie rzeczy przynoszonych ze sobą na basen.


- Wczoraj popołudniu Policjanci z Komisariatu Policji w Koźminie Wielkopolskim przeprowadzili kontrolę basenu kąpielowego. Chwilę po przybyciu funkcjonariuszy obsługa basenu poinformowała, że przed momentem zgłosiła się do nich młoda dziewczyna i zgłosiła kradzież pieniędzy. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. W rozmowie z zapłakaną 14-letnią dziewczyną ustalili, że przyszła ona z koleżankami na basen i miała przy sobie pieniądze, które wcześniej zarobiła w ramach prac sezonowych. Policjanci sprawdzili miejsce gdzie dziewczyna odpoczywała na basenie. Mundurowi sprawdzili cały rejon basenu oraz teren przyległy. Dziewczyna wskazała w rozmowie że pieniądze znajdowały się w woreczku strunowym z jej inicjałami wypisanymi na białej kartce. W trakcie sprawdzania pobliskiego terenu policjanci zauważyli wskazany woreczek, który znajdował się za ogrodzeniem basenu. Woreczek był pusty, nie było w nim pieniędzy. Policjanci odtworzyli monitoring znajdujący się na terenie basenu kąpielowego. W trakcie skrupulatnego przeglądania zapisu monitoringu, policjanci zauważyli jak mężczyzna znany policjantom podchodzi do płotu betonowego na wysokości gdzie znaleziono woreczek i przerzuca za płot wspomniany woreczek strunowy. Okazało się że tym mężczyzną jest osoba, która w czasie sprawdzania terenu w celu poszukiwania pieniędzy dziwnie się zachowywała na widok mundurowych. Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny, który ukradł pieniądze. Na początku mężczyzna nie przyznawał się do kradzieży. Pamięć mu odświeżyło nagranie z monitoringu, które pokazali mu policjanci. Mężczyzna po tym przyznał się do kradzieży i zwrócił pieniądze dziewczynie. Za kradzież 34-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł - informuje Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.

 

KOMUNIKAT Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wielkopolskim

 
SZANOWNI GOŚCIE ODWIEDZAJĄCY NASZ KOŹMIŃSKI BASEN
 
Wakacyjny okres to czas wytchnienia, beztroskiego odpoczynku, nabierania sił podczas urlopów od pracy, szkoły itp. Ciesząc się wolnymi chwilami, w słoneczne i ciepłe dni wakacyjne nie zapominajmy o bezpieczeństwie naszym i naszego dobytku.
 
Mając na uwadze ww. czynniki zwracamy się do Was z apelem!
Korzystających z naszego miejskiego kąpieliska prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na przynoszone przez siebie rzeczy; portfele, dokumenty, telefony, klucze itp. Jeżeli już musimy zabierać je ze sobą, nie pozostawiajmy ich bez opieki, starajmy się mieć je cały czas w zasięgu wzroku!
 
Charakter wypoczynku na otwartym, basenowym terenie sprzyjać może występowaniu nieprzyjemnych sytuacji, takich jak np. kradzieże.
 
Do takiego właśnie zdarzenia - z przykrością o tym informujemy - doszło na naszym terenie w minioną środę 29.06.2022 r.
 
Tym razem, dzięki szybkiej reakcji pracownika basenu i natychmiastowej interwencji koźmińskich policjantów, podjęte czynności odniosły pozytywny rezultat, przyczyniły się do ujawnienia sprawcy kradzieży pieniędzy i do ich odzyskania. Za co bardzo serdecznie, w imieniu gospodarzy obiektu i pokrzywdzonej osoby, im dziękujemy.
 
Wierząc w to, że opisane wyżej zdarzenie miało incydentalny charakter, jeszcze raz apelujemy o zwracanie uwagi na swoje rzeczy, a ewentualne niepokojące sytuacje proszę zgłaszać obsłudze basenu.
 
Dyrektor GOS w Koźminie Wlkp.

 

Źródło: Facebook/Miasto i Gmina Koźmin Wielkopolski


Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B