iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Kontrapas dla rowerzystów na ul. Więźniów Politycznych w Krotoszynie?

Do burmistrza Krotoszyna oraz starosty krotoszyńskiego wpłynęła petycja w sprawie utworzenia kontrapasa rowerowego na ulicy Więźniów Politycznych oraz dopuszczenia ruchu rowerowego na ulicy Strumykowej w Krotoszynie.

Petycja dotyczy dokładnie utworzenia kontrapasa rowerowego na ul. Więźniów Politycznych na odcinku od ulicy Kobierskiej do ulicy Strumykowej oraz dopuszczenia ruchu rowerowego na ulicy Strumykowej (odcinek przylegający do Promenady).

- Utworzenie kontrapasa wraz z dopuszczeniem ruchu rowerowego na ulicy Strumykowej pozwoli na utworzenie alternatywnego do ulicy Koźmińskiej połączenia rowerowego rejonu ulicy Pukackiego z centrum miasta przez rewitalizowaną Promenadę. Równocześnie stworzony zostanie łącznik do drogi rowerowej na ulicy Witosa i dalej w kierunku zachodniej części miasta. Proponowana inwestycja pozwoli również na uzyskanie mieszkańcom północnej części Osiedla nr 8 dostępu do terenów rekreacyjnych na Błoniach oraz wzdłuż Promenady. Przedstawione rozwiązanie powinno wyeliminować istniejący obecnie ruch rowerzystów po chodniku mającym na analizowanym odcinku jedynie 1,2 m szerokości. Ze względu na stosunkowo krótki odcinek i prawdopodobną możliwość realizacji inwestycji bez przebudowy infrastruktury, a jedynie w oparciu o zmianę organizacji ruchu postulowany kontrapas można będzie potraktować jako odcinek pilotażowy - czytamy w petycji.

Do tej propozycji odniósł się włodarz miasta. - Aktualnie trwają prace budowlane związane z dalszą rewitalizacją Krotoszyna, w tym przebudową Promenady, na której planowane jest do końca br. wprowadzenie projektu stałej zmiany organizacji ruchu. Tut. Urząd pozytywnie opiniuje Pana propozycję dot. zmiany organizacji ruchu poprzez dopuszczenie ruchu rowerowego na gminnym odcinku drogi od ul. Strumykowej do Promenady. W związku z powyższym opracowany zostanie projekt zmiany organizacji ruchu, który ostatecznie zostanie wprowadzony przy oddaniu do użytkowania drogi pieszo-rowerowej Promenady - informuje burmistrz Franciszek Marszałek w odpowiedzi na petycję. To w kwestii ulicy, którą zarządcą jest miasto.

A co z drogą powiatową, jaką jest Więźniów Politycznych? - Wniosek w sprawie ewentualnej możliwości utworzenia kontrpasa na ul. Więźniów Politycznych w Krotoszynie zostanie rozpatrzony przez Komisję do spraw zarządzania ruchem na drogach powiatowych i gminnych na posiedzeniu w miesiącu wrześniu br. - taką informację otrzymaliśmy dziś od Krzysztofa Jelinowskiego, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg.

Zatem, decyzja w tej sprawie powinna zapaść w najbliższych dniach.

 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.