iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS

Auta Kaczmarek - Wypożyczalnia - Sprzedaż samochodów

Informator rolniczy - dla rolnika
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator rynku pracy
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Krotoszyn

Koniec "Wakacji z biblioteką", czas do szkoły...

2019-09-05 09:42:41

Zdjęcie: KBP
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Błoniu wraz z Krotoszyńską Biblioteką Publiczną im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie oraz Radą Osiedla nr 6 zaprosiło dzieci i młodzież na wspólne pożegnanie wakacji z książką w ramach akcji „Wakacje z biblioteką”.

28 sierpnia na boisku przy Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Krotoszynie zgromadziły się dzieci z Benic, Biadek, Kobierna, Krotoszyna, Orpiszewa, Sulmierzyc, Wronowa, Wróżew, Ustkowa. Grupa z Biadek, pod czujnym okiem opiekunów, dojechała na rowerach, natomiast uczestnicy imprezy z Benic, Wronowa, Wróżew, Ustkowa i Orpiszewa zostali dowiezieni autobusem firmy Autobusowe Usługi Przewozowe Grzegorz Woźniak.

Na miejscu wszystkich przywitała Izabela Brodala – pracownik Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej. Bibliotekarze z poszczególnych filii bibliotecznych Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej przygotowali różne gry, zabawy i konkursy dla uczestników imprezy. Odbyły się konkursy sprawnościowe oraz ze znajomości literatury. W konkursach sprawnościowych brali udział również rodzice i opiekunowie dzieci. Zwycięzcy konkursów w zabawach otrzymali nagrody.

Przygotowano również kiełbaskę z grilla, napoje, ciasteczka i cukierki. Dzieci z poszczególnych miejscowości nawiązały nowe kontakty, miały możliwość aktywnie spędzić jeden z ostatnich dni wakacji. Przekonały się, że biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć książkę, ale także miejsce gdzie można miło i ciekawie spędzić czas, a wiedza zaczerpnięta z książek przydaje się w różnych konkursach.

W imprezie wzięło udział około 90. dzieci oraz ich opiekunowie. Bezpieczeństwem i przeprowadzaniem konkurencji zajmowali się pracownicy krotoszyńskiej książnicy.

Zadanie zostało sfinansowane przez Miasto i Gminę Krotoszyn w ramach projektu „Wakacje z biblioteką”. Rada Osiedla nr 6 w Krotoszynie ufundowała część nagród, które wręczył przewodniczący Waldemar Wronecki.

 

 


Restauracja Ukraińska Barwinek

Fotorelacja


Źródło: KBPReklama - OSK AS Maria Maśniak
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI


Adam 1 agencja reklamowa


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl