iKrotoszyn.pl reklamy
Dla przedsiębiorcy

Kończysz działalność? Możliwe, że musisz złożyć wniosek o wykreślenie z BDO

Kończysz działalność gospodarczą a realizowałeś sprawozdawczość w BDO? W ciągu 14 dni musisz złożyć wniosek o wykreślenie. 

Możesz złożyć go elektronicznie przez stronę, na której składałeś sprawozdania. Poniżej przedstawiamy krok po kroku jak złożyć wspomniany wniosek.

Zaloguj się tak, jak to robisz przy składaniu sprawozdania. Po zalogowaniu wybierz podmiot.

Po lewej stronie wybierz wnioski. Następnie naciśnij "nowy wniosek" a z możliwych opcji wybierz "nowy wniosek o wykreślenie", Częściowo wniosek uzupełni się automatycznie - będzie już widniał podmiot i miejsce prowadzenia działalności, NIP czy numer rejestrowy.

Składający wniosek musi wybrać jedną z dwóch opcji. W przypadku zaprzestania działalności należy zaznaczyć "TRWAŁE ZAPRZESTANIE WYKONYWANIA DZIAŁALNOŚCI WYMAGAJĄCEJ WPISU DO REJESTRU". Przy tej opcji trzeba podać datę trwałego zaprzestania wykonywania działalności. Datę tę znajdziesz w swoim wpisie w CEIDG. 

Poniżej można dodać załącznik.

Na dole należy wpisać adres e-mail.

W celu złożenia wniosku należy wcisnąć przycisk znajdujący się na dole "WYŚLIJ".

Złożone wnioski znajdziesz w zakładce WNIOSKI ZŁOŻONE. Przy wniosku możesz wcisnąć przycisk OPCJE i pobrać UPP, czyli urzędowe poświadczenie przedłożenia.

Wydawać by się mogło, że na tym zakończysz sprawę, jednak okazuje się, że za wykreślenie z BDO musisz uiścić opłatę skarbową w wysokości 10 zł. Jeśli tego nie zrobisz, w decyzji o wykreśleniu znajdziesz informację, że kwota ta zostanie pobrana w rozliczeniu podatkowym.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.