iKrotoszyn.pl reklamy
Kolarstwo

Kolejny znakomity start Krzysztofa Kubika

2 września w Choszcznie w województwie zachodniopomorskim odbył się ostatni wyścig kolarski z cyklu supermaratonów. Puchar Polski w tym roku rozegrany został na dwóch dystansach – mini (do 100 km) oraz mega (od 100 km do 199 km).

W jego skład wchodziło kilka wydarzeń, w których bardzo dobrze pokazał się krotoszynianin - Krzysztof Kubik. Na tej ostatniej imprezie zdobył pierwsze miejsce w kategorii wiekowej M3 (30-39 lat) oraz trzecie open, czyli wśród wszystkich startujących na dystansie mega.

Tego dnia w Choszcznie kolarzy przywitała piękna słoneczna pogoda i lekki wiatr, idealne warunki do ścigania. Trasa mierzyła 152 km po okolicznych miejscowościach. Oprócz wiatru, kolarze musieli zmagać się także z pagórkowatym terenem, gdyż okolice tej miejscowości są bardzo pofałdowane, a niektóre wzniesienia nie ustępują górskim podjazdom.

Od samego początku wyścigu z grupy startowej na dystansie mega, odjechało trzech kolarzy, w tym Krzysztof Kubik. Kolarze zdobyli znaczącą przewagę już po kilkudziesięciu kilometrach i równą, mocną współpracą dojechali razem do mety, gdzie między sobą ścigali się o zwycięstwo.

- Trasa była cudowna, świetnie dobrane tereny, pogoda dopisała idealnie. Wraz z dwójką znajomych mi „chłopaków” odjechaliśmy od grupy i razem nie pozwoliliśmy się dogonić aż do samej mety. Zrobiliśmy świetną robotę. Myślę, że warto nadmienić, że…na trasie naszą ucieczkę zatrzymał…. Pociąg! I musieliśmy czekać na przejeździe, a i tak kolejna grupa nas nie złapała i na metę wpadliśmy z kilkuminutową przewagą - relacjonuje krotoszynianin. Noga kręciła tego dnia Krzysztofowi bardzo dobrze, podobnie jak w całym sezonie. W tym roku odniósł dwa zwycięstwa: w Łasku oraz w Choszcznie, a raz stanął na drugim stopniu podium w Koźminie Wlkp.

Dodatkowo Krzysztof startował w tym roku kilkukrotnie próbując swoich sił w triathlonie.

- Triathlon jest obecnie dla mnie formą urozmaicenia treningów i… trochę dla zabicia nudy. Fajna zabawa i rywalizacja na innym poziomie. Nie mniej, dalej pozostaję wierny rowerowi i ścigam się z najlepszymi o zwycięstwo. Nie zapomniałem jak to się robi - mówi K. Kubik.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.