iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Kolejny wypadek w „dołku śmierci” w Dziadkowie. Kierowca ciężarówki trafił do krotoszyńskiego szpitala

Zdjęcie: KPP Milicz

O ogromnym szczęściu może mówić kierowca samochodu ciężarowego marki Volvo, w którego kabinę uderzyła naczepa jadącego z przeciwka Dafa. Mężczyzna po badaniach lekarskich, jeszcze tego samego dnia, opuścił szpital.

Do zdarzenia doszło wczoraj, ok. godz. 11.00, w trakcie opadów deszczu, na drodze krajowej numer 15, pomiędzy miejscowościami Stawiec - Dziadkowo w gminie Cieszków. Miejsce to -  podaje milicka policja - potocznie nazywane jest przez kierowców „dołkiem śmierci” z uwagi na liczne wypadki, do których tam dochodzi.

- Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że w stronę Dziadkowa jechał samochodem ciężarowym marki Volvo 56-letni kierowca z Tych. W tym samym czasie z przeciwka jechał samochodem ciężarowym marki Daf 31-letni mieszkaniec Gniezna. Gdy daf wyjechał z zakrętu w prawo, tylna część ciągniętej przez ten pojazd naczepy, na skutek poślizgu na mokrej drodze, przekroczyła oś jezdni i uderzyła bezpośrednio w kabinę nadjeżdżającego volvo, które następnie wypadło z drogi i wraz z przyczepą zatrzymało się w przydrożnym rowie. Ranny kierowca volvo został przewieziony karetką do szpitala w Krotoszynie - mężczyzna może mówić o dużym szczęściu, gdyż okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń ciała i po badaniach lekarskich jeszcze tego samego dnia opuścił szpital, po czym przyjechał na miejsce zdarzenia. Kierowcy drugiej ciężarówki nic się nie stało, nikt inny nie ucierpiał - informuje podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

Mundurowi ustalili, że obaj kierowcy byli trzeźwi i posiadali wymagane uprawnienia do prowadzenia tego typu pojazdów mechanicznych. Policyjne czynności na miejscu zdarzenia trwały przez kilka godzin, co było spowodowane koniecznością użycia ciężkiego sprzętu do wydobycia z przydrożnego rowu uszkodzonej ciężarówki z przyczepą. W tym czasie ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym wynikającym z niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze 31-letni kierowca dafa został ukarany przez policjantów mandatem wraz z 12 punktami karnymi - podaje podinsp. S. Waleński.

Policjanci ponownie apelują do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności na drodze, zwolnienie prędkości jazdy - szczególnie podczas opadów deszczu - oraz o stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.

Źródło: KPP Milicz - oficer prasowy KPP w Miliczu podinsp. Sławomir Waleński


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.