iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Kolejny raz o normalizacji

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyła się konferencja pt. „Normalizacja w Ochronie Środowiska”.

Celem spotkania było przybliżenie roli norm w ochronie środowiska zarówno młodzieży, urzędnikom wydającym decyzje administracyjne, jak i przedsiębiorcom wykorzystującym w swojej działalności zasoby środowiska naturalnego.

Konferencję poprowadziła Danuta Kułaga, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, która wraz z Przemysławem Wójcikiem, naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie powitała gości.

Na konferencję zostali zaproszeni m.in. uczniowie krotoszyńskich szkół ponadpodstawowych, a wykłady wygłosili:
  • dr inż. Zygmunt Niechoda, doradca prezesa PKN, na temat „Normalizacja w Ochronie Środowiska”
  • Agnieszka Lewicka, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Środowiskiem i Klimatu UMWW w Poznaniu na temat „Aktualne zagadnienia związane z normalizacją w ochronie środowiska”.
  • dziekan Wydziału Leśnego i Technologii Drewna - prof. dr hab. Piotr Łakomy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na temat „Standaryzacja ochrony drzew w przestrzeni miejskiej jako podstawa przyszłej normalizacji"
  • Mariusz Turbański, przedstawiciel firmy Bolsius Polska Sp. z o.o. wystąpił z prezentacją „Praktyczna realizacja zastosowania normalizacji w ochronie środowiska”.
  • mgr inż. Marta Krejpowicz, kierownik Sektora Zdrowia, Środowiska i Medycyny PKN w Warszawie na temat „Kierunki rozwoju normalizacji w ochronie środowiska”

Konferencja uroczyście zakończyła się wizytą studyjną na terenie zielonego Skwerku D-O-M przy Bibliotece Publicznej w Krotoszynie, gdzie dyrektor placówki - Ewa Bukowska wskazała jak można zastosować standardy ochrony przyrody w praktyce.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.