iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Belka informacyjna na temat sportu na iKrotoszyn.plPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Biadki

Kolejny pożar sadzy

2019-01-07 09:52:55

Zdjęcie: OSP KSRG Biadki
4 stycznia po godz. 12.00, krotoszyńscy strażacy po raz kolejny zmagali się z pożarem sadzy w przewodzie kominowym. Tym razem interweniowali w Biadkach przy ulicy krotoszyńskiej.

Po przyjęciu zgłoszenia dyżurny operacyjny powiatu do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz miejscową jednostkę OSP Biadki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w przeprowadzonym rozpoznaniu Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustalił, że pożarem objęty jest przewód kominowy budynku jednorodzinnego. W momencie przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej w obiekcie przebywały trzy osoby, w tym jedna o ograniczonej zdolności poruszania się. Mieszkańcy budynku nie odnieśli żadnych obrażeń.

Strażacy wykorzystując urządzenia pomiarowe sprawdzili wszystkie pomieszczenia w budynku, z uwagi na brak zagrożenia dla osób przebywających w środku, odstąpiono od ewakuacji obiektu. W tym samym czasie pozostała część strażaków stanowiących obsady pojazdów gaśniczych wygasiła ogień w piecu centralnego ogrzewania oraz uzyskała dostęp do wylotu przewodu kominowego podejmując działania gaśnicze. Po stłumieniu ognia za pomocą sprzętu kominiarskiego dogaszono zarzewia ognia w przewodzie dymowym i usunięto nadpaloną sadzę na zewnątrz budynku dolną wyczystką. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych wyznaczona rota stale monitorowała sytuację wewnątrz obiektu dbając o bezpieczeństwo lokatorów. Po usunięciu zagrożenia działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Interwencja w której uczestniczyły 4 zastępy Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej trwała łącznie 1 godzinę i 25 minut.

 
Fotorelacja

Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl