iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Kolejny niebezpieczny wypadek pod Dziadkowem. 16-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego trafił do szpitala

2022-08-02 11:08:00

Dwie osoby zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło DK 15 w pobliżu Dziadkowa. To kolejne już zdarzenie drogowe w tym niebezpiecznym miejscu - zwracają uwagę policjanci - i ponownie apelują do wszystkich kierujących o zmniejszenie prędkości i zachowanie ostrożności na drodze.

 


Przeczytaj także:

 

Groźny wypadek, ciężko ranne dzieci i proboszcz krotoszyńskiej parafii

 

 

Do wypadku doszło w minioną sobotę o godzinie 16:30, pomiędzy miejscowościami Dziadkowo – Stawiec w powiecie milickim.

- Jak wykazały wstępne czynności przeprowadzone przez policjantów na miejscu zdarzenia, w stronę Milicza jechał samochodem osobowym marki Citroen 20-letni mieszkaniec Odolanowa. Wraz z nim, jako pasażer jechał 16-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Gdy kierowca citroena pokonywał niebezpieczny łuk drogi w prawo, prawdopodobnie nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, która była mokra w wyniku opadów deszczu i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na lewy pas jezdni doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym marki Ford Focus, którym kierował 34-letni mieszkaniec gminy Cieszków. W wyniku zderzenia pojazdów obaj mężczyźni jadący citroenem doznali obrażeń ciała – ranni zostali przetransportowani do szpitali w Miliczu i w Ostrowie Wielkopolskim. Nikt inny nie ucierpiał. Mocno uszkodzone samochody nie nadawały się już do dalszej jazdy – pojazdy zostały odholowane z miejsca zdarzenia na parking strzeżony - podaje podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Mundurowi ustalili, że obaj kierowcy biorący udział w wypadku byli trzeźwi i posiadali wymagane uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B