iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Kolejni druhowie z przyznanym świadczeniem ratowniczym

2022-08-19 11:08:00
Zdjęcie: KP PSP Krotoszyn

W środę, 17 sierpnia w świetlicy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyła się uroczysta zbiórka podczas, której zostały wręczone decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego.


Podczas uroczystości decyzję o przyznaniu świadczenia ratowniczego odebrało 52 druhów, natomiast od momentu wejścia w życie ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych, w powiecie krotoszyńskim wydano 306 decyzji, a w całym województwie wielkopolskim około 8,5 tys.

- Świadczenie ratownicze mogą otrzymać strażacy ochotnicy, którzy przez co najmniej 25 lat brali czynny udział w akcjach ratowniczych i jest to pierwsze tego typu świadczenie, które jest formą podziękowania dla strażaków ochotników za ich służbę - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Po zakończonej uroczystości związanej z wręczeniem decyzji Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP przeprowadził wizytację Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, podczas której między innymi sprawdził warunki służby krotoszyńskich strażaków oraz spotkał się z załogą przekazując informacje z bieżącej działalności naszej formacji oraz nakreślił kierunki działania na najbliższy okres.

 
Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
AGRO MINERAL PRODUKT
HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.