iKrotoszyn.pl reklamy
Triathlon

Kolejne zawody, kolejny sukces!

2022-07-14 11:07:00

W miniony weekend, już po raz ósmy, odbyły się zawody Enea Bydgoszcz Triathlon. Udział w nich wzięła krotoszynianka Monika Jadczak.

W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 4 500 zawodników, którzy rywalizowali na dystansach 1/8, 1/4 i 1/2 oraz w Mistrzostwach Świata w Quadrathlonie. Startowano także w sztafetach oraz po raz pierwszy w Międzynarodowych Mistrzostwach Prawników i Lekarzy.

W pierwszym dniu zmagań na trasę zawodów wyruszyło blisko 1 500 zawodników, którzy zmierzyli się z dystansem 1/4 oraz Decathlon TRYathlon. Pierwszy na mecie „ćwiartki” z czasem 1 h 45 min 23 sek. pojawił się bydgoszczanin Kacper Stępniak z teamu KS GVT Świebodzice. Pierwszą kobietą była reprezentantka klubu TRIWawa – Ewelina Wołos, która pokonała trasę 1/4 z czasem 2 h 07 min 43 sek. Na tym samym dystansie wystartowała Monika Jadczak, która z czasem 2 godziny 16 minut i 51 sekund uplasowała się na czwartym miejscu open i wygrała kategorię K18. Trzeba dodać, że Monika straciła do trzeciego miejsca tylko 16 sekund, ale pokonała następną zawodniczkę o 2 sekundy.

Drugiego dnia zawodów Monika stanęła do rywalizacji w sztafecie na dystansie 1/2 IM z Kajetanem Biczkowskim oraz Tomaszem Popławskim. Czas jaki osiągnęli, to 4 godziny 19 minut i 3 sekundy, co pozwoliło im wejść dwukrotnie na podium. Wynik open wszystkich sztafet (męskich i mieszanych), to trzecie miejsce oraz drużyn mieszanych - drugie miejsce.