iKrotoszyn.pl reklamy
Triathlon

Kolejne sukcesy Moniki w triathlonowych zmaganiach

2022-06-08 11:06:00

W niedzielę, w Żninie ponad 500 uczestników wzięło udział w triathlonowych zmaganiach. Organizatorzy przygotowali trzy trasy, różne pod kątem długości i trudności.

Na starcie zawodów zameldowali się debiutanci i zawodnicy z wieloletnim stażem. Trasa nie była dla nich jedynym wyzwaniem. Rywalizacja toczyła się w trudnych warunkach atmosferycznych. Zmagania przyciągnęły nie tylko uczestników, ale i kibiców, na których czekało wiele atrakcji. Ponadto zorganizowano także zmagania dla dzieci.

Centrum zawodów znajdowało się w Cukrowni Żnin. Stąd zawodnicy ruszali na trasy trzech dystansów: super krótki (475 m pływania, 21 km jazdy rowerem, 5 km biegu), krótki (950 m pływania, 45 km jazdy rowerem, 10 km biegu) oraz średni (1900 m pływania, 90 km roweru i 20 km biegu).

Na zawody do Żnina udała się krotoszynianka Monika Jadczak, która w tym dniu postanowiła wziąć udział w rywalizacji drużynowej ¼ IM oraz indywidualnej ⅛ IM. Pierwszy start do rywalizacji drużynowej Monika rozpoczęła o godzinie 11.00 swoją koronną dyscypliną pływaniem. Dystans 950 metrów pływania ukończyła po 16 minutach i 33 sekundach, co pozwoliło jej drużynie w pływaniu zająć pierwsze miejsce. Następnie do rywalizacji stanęli jej koledzy z drużyny Ale Team - Kajetan Biczkowski oraz Marcin Kęsy. Ale Team do pokonania ¼ IM potrzebował 2 godzin 4 minut i 5 sekund i w rywalizacji drużynowej zajęli pierwsze miejsce.

Monika po godzinnej przerwie stanęła w szranki w swoim indywidualnym starcie na ⅛ IM. Dystans pływacki 475 metrów pokonała w czasie 8 minut 57 sekund, 21 kilometrów rowerem przejechała w ciągu 44 minut 39 sekund. Ostatnią konkurencją był bieg na dystansie 5 kilometrów, który Monika pokonała w czasie 21 minut i 54 sekund. Ogólny czas to 1 godzina 15 minut i 30 sekund. Monika stanęła na najniższym stopniu podium.

Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B