Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmReklama - OSK AS Maria Maśniak

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Krotoszyn

Kolejne porozumienie w krotoszyńskim szpitalu

2019-04-15 08:04:00

Zdjęcie: Archiwum
9 kwietnia dyrekcja SPZOZ w Krotoszynie podpisała Porozumienie w sprawie dodatków do wynagrodzenia z Terenową Organizacją Związkową nr 89 Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii przy SPZOZ w Krotoszynie.

- W wyniku przeprowadzonych konsultacji ustalono, że pracownikom  reprezentowanym przez związek laborantów, diagnostów i fizjoterapeutów od 1 kwietnia 2019 r. naliczany będzie dodatek do wynagrodzenia w wysokości 400-450 zł brutto - informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SP ZOZ w Krotoszynie.

Równocześnie zwiększono do 450 zł brutto maksymalną wysokość dodatku dla części pracowników reprezentowanych przez Międzyzakładowy Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia w Krotoszynie, z którym to dyrekcja już wcześniej podpisała Porozumienie (28 marca). O tym pisaliśmy wcześniej w artykule: W szpitalu jest częściowe porozumienie ze związkami zawodowymi.

 

- Jeszcze raz podkreślamy, że podpisanie Porozumień i ustanowienie dodatków traktujemy jako zamknięcie pierwszego etapu konsultacji w sprawie zwiększenia wynagrodzenia dla pracowników reprezentowanych przez związkowców - dodaje rzecznik.

Ustalone od 1 kwietnia dodatki - jak informuje SP ZOZ - nie należy traktować jako podstawę do tworzenia nowej i stałej siatki płac. Są one jedynie rozwiązaniem tymczasowym, wsparciem finansowym dla tych pracowników, którzy w ubiegłym roku nie zostali objęci ostatnimi podwyżkami systemowymi, gwarantowanymi i wdrożonymi w życie przez Ministerstwo Zdrowia.

- Przyznanie dodatków dla pracowników jest samodzielnym działaniem szpitala, podjętym w czasie oczekiwania na rozwiązania systemowe, które mamy nadzieję, że zostaną wdrożone przez Ministerstwo Zdrowia - stwierdza S. Pałasz.

 

Podpisane Porozumienia zakładają, że w przypadku zmiany sytuacji finansowej szpitala - na skutek uzyskania większej ilości pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia za wykonany kontrakt lub uzyskania dodatkowych pieniędzy przeznaczonych dla określonych grup zawodowych - istnieje możliwość wznowienia rozmów ze związkowcami i podjęcia dalszych konsultacji w sprawie zwiększenia wysokości wynagrodzeń. 

 

 

 

 

Źródło: SPZOZ Krotoszyn


TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl