iKrotoszyn.pl reklamy
Biegi

Kolejne podium Justyny Olejniczak

2017-11-07 07:11:00
Już po raz trzeci sympatycy biegania spotkali się w pierwszą sobotę listopada, na starcie III Rogozińskiego Półmaratonu im. Przemysła II. Ekipa KS Krotosz po raz pierwszy odwiedziła to niewielkie wielkopolskie miasteczko, aby zmierzyć się z dystansem 21 kilometrów.

Trasa rogozińskiego półmaratonu, choć nie należy do najłatwiejszych, jest z pewnością jedną z najbardziej urokliwych. Start zlokalizowany został przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysła II, skąd biegacze skierowani zostali do miejscowości Boguniewo, aby na około 7 kilometrze wbiec na leśną drogę wiodącą przez bukowy rezerwat przyrody Buczyna.

Meta biegu zlokalizowana została na Stadionie Miejskim w Rogoźnie, gdzie na biegaczy czekały ciepły posiłek, napój i ciasto, a także możliwość skorzystania z masażu.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy KS Krotosz. Justynie Olejniczak udało się po raz trzeci z rzędu wywalczyć pierwsze miejsce w kategorii open kobiet (czas:1:30:50, open: 36 ). Karol Olejniczak zajął natomiast trzecie miejsce w kategorii M40 (czas: 1:28:11, open: 23).

Czasy pozostałych zawodników KS Krotosz:

1.Karol Mroczkowski - 1:28:11, open: 22, M30:9

2.Andrzej Maciejewski - 1:42:57, open: 105, M50:9

3.Monika Sobkowiak - 1:52:07, open kobiet: 22 K30:15

4.Maciej Sobkowiak - 2:11:44, open: 339, M20: 49

Dystans półmaratonu pokonała również mieszkanka Krotoszyna, Joanna Olejniczak, z czasem 2:03:16 (open kobiet: 55, K40: 13)