iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Kolejna tragedia na torach. Nie żyje kobieta...

2022-06-08 19:06:00

Dzisiaj o godzinie 14:12 krotoszyńska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o potrąceniu osoby przez pociąg towarowy. Do zdarzenia doszło pomiędzy miejscowościami Zduny, a Perzyce. 


- Dyżurny stanowiska kierowania do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Zduny. Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że doszło do uderzenia przez skład kolejowy osoby - kobiety. Strażacy po stwierdzeniu braku czynności życiowych przystąpili do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej z użyciem defibrylatora automatycznego AED - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego personel medyczny przejął osobę poszkodowaną. Niestety, na skutek poniesionych obrażeń, pomimo ponad 30-minutowej reanimacji, nie udało się kobiety uratować. Działania straży pożarnej trwały około godzinę.Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B