iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Kolejna jadłodzielnia w powiecie krotoszyńskim

Zdjęcie: zduny.pl

Przy Urzędzie Miejskim w Zdunach stanęła Zdunowska Dobroczynna Lodówka Społeczna.

Inicjatywą projektu "Wielkopolskie Jadłodzielnie" jest ograniczenie marnotrawienia i strat żywności oraz racjonalne jej wykorzystywanie. Inicjatywa ma również na celu uświadomić mieszkańcom, jak mądrze dokonywać zakupów. Marnowanie jedzenia to wciąż w Polsce ogromny problem. - Wiele osób robi zakupy, nie zastanawiając się, czy rzeczywiście taka ilość żywności jest im potrzebna. Na szczęście z roku na rok świadomość jest coraz większa. Wielu mieszkańców naszej gminy zaczyna zdawać sobie sprawę z powagi zjawiska, jakim jest marnotrawienie żywności, jego skutków ekonomicznych i środowiskowych - podaje zdunowski magistrat.

Przedsięwzięcie pod nazwą „Wielkopolskie Jadłodzielnie” realizowane jest w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025” i współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W ramach działania postawiono kontener oraz zakupiono witrynę chłodniczą i metalowy regał.

Kwota wykorzystanej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wynosi 20 655,20 zł (tj. 80% wartości przedsięwzięcia). Pozostała część w wysokości 5 166,80 zł (tj. 20% wartości przedsięwzięcia) pochodzi z budżetu gminy Zduny.

Źródło: zduny.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.