iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Kolejna jadłodzielnia w powiecie krotoszyńskim

2022-12-06 13:12:00
Zdjęcie: zduny.pl

Przy Urzędzie Miejskim w Zdunach stanęła Zdunowska Dobroczynna Lodówka Społeczna.


Inicjatywą projektu "Wielkopolskie Jadłodzielnie" jest ograniczenie marnotrawienia i strat żywności oraz racjonalne jej wykorzystywanie. Inicjatywa ma również na celu uświadomić mieszkańcom, jak mądrze dokonywać zakupów. Marnowanie jedzenia to wciąż w Polsce ogromny problem. - Wiele osób robi zakupy, nie zastanawiając się, czy rzeczywiście taka ilość żywności jest im potrzebna. Na szczęście z roku na rok świadomość jest coraz większa. Wielu mieszkańców naszej gminy zaczyna zdawać sobie sprawę z powagi zjawiska, jakim jest marnotrawienie żywności, jego skutków ekonomicznych i środowiskowych - podaje zdunowski magistrat.

Przedsięwzięcie pod nazwą „Wielkopolskie Jadłodzielnie” realizowane jest w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025” i współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W ramach działania postawiono kontener oraz zakupiono witrynę chłodniczą i metalowy regał.

Kwota wykorzystanej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wynosi 20 655,20 zł (tj. 80% wartości przedsięwzięcia). Pozostała część w wysokości 5 166,80 zł (tj. 20% wartości przedsięwzięcia) pochodzi z budżetu gminy Zduny.

Źródło: zduny.plElektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

LAGUNASHOP
KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.