iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - DRUTEX - OKNA

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - ZBIGNIEW BRODZIAK - życzenia wielkanocne 2020

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Z powiatu

Kolejki w wydziale komunikacji

2020-01-31 13:01:00

1 stycznia tego roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotyczące nakładania kar na właścicieli pojazdów, którzy nie dopełnią obowiązków określonych w ustawie.

Kary mogą wynieść od 200 do 1 000 zł. Stąd lepiej dotrzymać obowiązujących terminów i udać się do Wydziału Komunikacji i Dróg w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie. Najwyraźniej stąd też spore kolejki... 
 
Kary nakładane są przez starostę w dwóch przypadkach. Po pierwsze wobec właściciela pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego UE, który nie dokona rejestracji w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia do kraju. Dotyczy pojazdu, który został sprowadzony do kraju po dniu 31 grudnia 2019 r. W przypadku, gdy pojazd został sprowadzony w poprzednim roku lub wcześniej, właściciel który w terminie nie zarejestrował pojazdu, nie podlega karze.
 
Po drugie, wobec właściciela pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP, który w terminie nieprzekraczającym 30 dni, nie zawiadomi starosty o jego nabyciu lub zbyciu. Dotyczy pojazdu, który został zakupiony po dniu 31 grudnia 2019 r. W przypadku, gdy pojazd został nabyty i/lub zbyty w poprzednim roku lub wcześniej, właściciel który w terminie nie zgłosił nabycia i/lub zbycia, nie podlega karze.
 
Nowe przepisy nie działają wstecz. Obowiązują wyłącznie właścicieli pojazdów, którzy sprowadzili je z terytorium państwa członkowskiego UE do kraju w 2020 r. i nie dokonali rejestracji w terminie 30 dni oraz właścicieli pojazdów, którzy nie zgłosili ich nabycia i/lub zbycia w nowym roku w terminie 30 dni od dnia przeniesienia własności.
 
Aby zgłosić zbycie pojazdu, wystarczy wypełnić wniosek dostępny w BIP-ie  Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, załączyć do niego kserokopię umowy, faktury, darowizny, itp. i wysłać pocztą lub złożyć na biurze podawczym Starostwa. Wniosek można również złożyć elektronicznie.
 
 
 
 

 

 

Źródło: powiat-krotoszyn.pl


Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Reklama - Jarosław Kubiak - życzenia wielkanocne 2020 Reklama - Marian Włosik - życzenia wielkanocne 2020

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl