iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Kolędy, pastorałki i pieśni zimowe w Konarzewie

24 stycznia odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych Święty Czas zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Konarzewie oraz tamtejsze Stowarzyszenie Motylek na Rzecz Dzieci Specjalnej Troski. 

Do konkursu zgłosili się uczestnicy z placówek specjalnych z regionu Południowej Wielkopolski: z Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borzęciczkach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie, Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem, Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie, Warsztatów Terapii Zajęciowej Tęcza w Ostrowie Wlkp., Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krotoszynie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Krotoszynie oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Konarzewie. Wykonawcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych i wykonywali utwory solo lub w zespole, a wśród kolęd i pastorałek znalazły się te bardziej znane i te rzadziej śpiewane. Konkurs uświetnił swoim występem zespół muzyczny nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

Konkurs odbywa się już od 15 lat i zawsze odbywa się w prawdziwie rodzinnej atmosferze i choć nie wszyscy wykonawcy mogą zdobyć pierwsze miejsce, to nikt nie zostaje bez nagrody i świątecznego poczęstunku. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Krotoszynie oraz dzięki ogromnej życzliwości przyjaciół ośrodka.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.