iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Kobieta kierująca pojazdem trafiła do szpitala

Zdjęcie: JRG Krotoszyn

Wczoraj rano, na drodze powiatowej w miejscowości Chachalnia w gminie Zduny, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Jedna osoba została poszkodowana.

- Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że samochód osobowy zjechał z drogi i zatrzymał się na ścieżce rowerowej w pozycji na boku. Kobieta podróżująca pojazdem przy pomocy świadków zdarzenia opuściła uszkodzony środek transportu - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestniczce zdarzenia. Po przybyciu służb medycznych i wykonaniu  diagnostyki w karetce pogotowia, kierownik zespołu podjął decyzję o hospitalizacji kobiety. - W dalszej części działań strażacy odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe oraz zabezpieczyli wycieki płynów technicznych. Celem zabezpieczenia odcinka drogi objętego działaniami, na miejscu wypadku wprowadzono ruch wahadłowy. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych realizowanych przez funkcjonariuszy policji uszkodzony pojazd postawiono na koła i przemieszczono w miejsce niestwarzające zagrożeń - podaje mł. kpt. Mateusz Dymarski.

Działania straży pożarnej trwały ponad godzinę. Do zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, jeden zastęp z jednostki OSP Zduny, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.