iKrotoszyn.pl reklamy
Wyścigi samochodowe

KM Racing Team nie zwalania tempa! Znów na podium

2022-06-29 12:06:00
Zdjęcie: KM Racing Team

W miniony weekend krotoszyński zespół KM Racing Team wziął udział w drugim weekendzie wyścigowym sezonu 2022 organizowanym przez Automobilklub Wielkopolski na Torze Poznań w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.


Tradycją się już stało, że dla zespołów weekend wyścigowy rozpoczyna się od dnia treningowego w czwartek.

- Treningi przebiegły spokojnie bez większych komplikacji. W ten sam dzień również odbyliśmy badanie techniczne obu aut, zaliczenie którego jest podstawowym warunkiem dopuszczenia nas do zawodów. Pierwszy dzień zawodów, a więc piątek rozpoczęliśmy od startu w kwalifikacjach. Na początku kwalifikacje przebiegały zgodnie z planem. Oboje z bratem wykręciliśmy czasy, które pozwoliły nam zdobyć miejsce pierwsze i drugie w klasie DN2 - relacjonuje Mateusz Ciesiółka.

Niestety, pod koniec kwalifikacji w jednym z aut pękł wąż wodny i silnik uzyskał dużo temperaturę. Po kwalifikacjach okazało się, że potrzebna była wymiana uszczelki pod głowica.

- Do późnych godzin nocnych pracowaliśmy aby usprawnić auto na kolejny dzień i wystartować w wyścigu. Sobota to już wyścig m.in. naszej klasy DN2 w łączonym wyścigu z innymi klasami. Od początku do końca utrzymujemy swoje pozycję i tak też dojeżdżamy do mety wygrywając wyścig (Mateusz) i zdobywając drugie miejsce (Krystian) - podsumowuje Mateusz Ciesiółka.

Niedziela, to już ostatni dzień rywalizacji. - Rozpoczęliśmy go już od samego poranka uczestnicząc o godzinie 8:15 w kwalifikacjach. Tym razem po przez późny wyjazd na tor i tłok na torze kwalifikacje nie do końca przebiegały po naszej myśli, ale ostatecznie zdobywamy 1 i 2 miejsce w klasie DN2. Do wyścigu startujemy o godzinie 15:30. Na początku utrzymujemy swoje pozycje startowe. Ostatecznie zajmujemy 1 (Mateusz) i 3 (Krystian) miejsce w swojej klasie. Bardzo dziękujemy naszym kibicom za doping oraz firmom, które pomagają nam w tym roku w naszym udziale w całym sezonie WSMP 2022, a mowa tu o firmach: Agencja BiW Ubezpieczenia, Tablice24.com.pl, Gazeta Internetowa iKrotoszyn.pl, firmie Jotkel, MC TEAM Agencja Interaktywna oraz Obróbka Skrawaniem Podskarbi.
Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B