iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Klub Mam na zajęciach w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

2019-11-02 14:12:00
Zdjęcie: Marlena Nabzdyk
Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie po raz pierwszy zorganizowała spotkanie Klubu Mam w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Zajęcia "Ruch rozwijający Weroniki Sherborne" poprowadziły logopeda Małgorzata Rybicka oraz pedagog Marzena Wolkenstein. Ćwiczenia za pomocą tej metody mają na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Dzięki temu dziecko zaczyna mieć zaufanie do siebie i zyskuje poczucie bezpieczeństwa. Podczas ćwiczeń uczestnik poznaje przestrzeń, w której się znajduje, przestaje ona być dla niego groźna, czuje się bezpieczniej, staje się aktywny i przejawia większą inicjatywę.
 
Ćwiczenia odbywały się w parach. Uczestniczyli w nich opiekunowie wraz z dziećmi. Wiele ćwiczeń na zajęciach prowadzonych metodą Weroniki Sherborne, stanowi dla dzieci dużą atrakcję i wesołą zabawę w grupie, stwarza możliwość do twórczego działania oraz pobudza spontaniczność i aktywność.
 
Działający przy Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie klub organizuje spotkania mam, tatusiów i opiekunek z dziećmi w wieku od 2 do 4 lat. Rodzinna atmosfera i towarzystwo rówieśników sprzyjają przygotowaniu najmłodszych do nauki w przedszkolu.
 
Następne spotkanie Klubu Mam w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, odbędzie się w czwartek, 28 listopada o godzinie 11.15. Biblioteka zaprasza milusińskich z opiekunami do wspólnej zabawy. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.
 
 
Źródło: Marlena NabzdykCzytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B