iKrotoszyn.pl reklamy
Dla domu i firmy

Klimatyzacja - i jakoś w domu przyjemniej...

2020-05-20 14:05:00
Globalne ocieplenie coraz bardziej daje się nam we znaki. Praktycznie brak mroźnych zim i uciążliwe upały wymuszają na nas poszukiwanie rozwiązań zapewniających komfort pracy i wypoczynku.

Jeszcze kilkanaście lat temu nikomu w naszym kraju nie przyszłoby do głowy, by zastanawiać się nad montażem klimatyzacji w domu. Takie urządzenia ewentualnie można było zobaczyć w przedsiębiorstwach. Dziś w firmach, sklepach, bankach czy budynkach użyteczności publicznej klimatyzacja jest na porządku dziennym. Trudno bowiem sobie wyobrazić efektywną pracę przy... plus 30 stopniach. A takie obecnie mamy lata.

 

Klimatyzacja w pracy i w domu

Zmiany klimatyczne powodują, że coraz więcej Polaków decyduje się na montaż takich urządzeń także w domach. Oczywiście dobrze jest, gdy zaplanujemy to już w chwili budowy czy remontu mieszkania. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w klimatyzację, także w zamieszkiwanym przez nas na co dzień lokalu. Oczywiście warto zlecić jej instalację firmie z doświadczeniem i mającej dobrą renomę na rynku. Taką jest krotoszyńska Firma Handlowo-Usługowa Igloo , która funkcjonuje już 40 lat!

 

Zajmuje się dostawą, montażem, naprawą, konserwacją, urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. W stałej obsłudze ma ponad 200 obiektów, wśród których są sieci handlowe, zakłady przemysłowe, zakłady przetwórcze, a także małe obiekty handlowe.

 

Chłodzi i grzeje

Podstawową zaletą klimatyzacji w pomieszczeniu jest komfort termiczny. Wielu z nas urządzenie to kojarzy się - przede wszystkim - z chłodzeniem temperatury. I bardzo dobrze. Zaletą tego urządzenia jest jednak także to, że znakomicie sprawdza się także w tzw. okresie przejściowym, gdy stałe ogrzewanie nie jest jeszcze konieczne. Bo warto dodać, że nowe klimatyzatory posiadają także funkcję grzania.

 

"Świeże" powietrze

Wśród zalet klimatyzacji nie można pominąć kwestii jej dobroczynnego wpływu na nasze samopoczucie. Stały dopływ chłodnego powietrza o każdej porze roku sprawia, że nasz umysł może sprawniej pracować, mniej się męczymy i zdecydowanie lepiej odpoczywamy i śpimy. Przecież spocone ciało, duszności, nie są niczym przyjemnym...

Należy także pamiętać, że klimatyzacja ma też swoje wady. Wewnątrz klimatyzatora gdzie powietrze się schładza skrapla się woda. Powoduje to, że wewnątrz rozwijają się bakterie.

W związku z tym  bardzo ważne jest, aby przed sezonem letnim wykonać przegląd urządzenia, wyczyścić je i odgrzybić.

 

Źródło: *artykuł sponsorowany


Czytaj również

HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
OKNOPLAST_FINESTRA
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.