Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmReklama - OSK AS Maria Maśniak

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Krotoszyn

Kierowcy karetek na L4. Czy dostaną 500 zł podwyżki?

2019-03-07 07:21:25

- W środę odbyło się spotkanie dyrekcji szpitala z przedstawicielami związków zawodowych, do których należą również kierowcy. Spotkanie to zaplanowane było znacznie wcześniej, niż zaistniała sytuacja z jaką mamy do czynienia w dziale transportu - mówi Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie.

- Część sanitariuszy-kierowców zatrudnionych na umowę o pracę w SPZOZ w Krotoszynie przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich. Kierowcy ci zabezpieczają karetkę transportową POZ (transport chorych na zlecenie lekarzy rodzinnych) oraz karetkę do dyspozycji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - przewożącą chorych ze szpitala w Krotoszynie do innych ośrodków - wyjaśnia rzecznik krotoszyńskiego szpitala.
Jak się dowiedzieliśmy są to karetki poza ambulansami systemowymi, czyli takimi, które wyjeżdżają z ratownikami medycznymi i lekarzami do interwencji medycznych z Krotoszyna, Koźmina i Kobylina. W tych przypadkach nie ma żadnych zakłóceń personalnych. Kierowcy-sanitariusze jeżdżą także samochodami dowożącymi chorych na dializy, transportującymi krew, leki itp. 
 
- Obecnie obsada karetki SOR-u, samochodu do transportu krwi oraz transportu pacjentów na dializy realizowana jest bez przeszkód - mówi S. Pałasz. - 6 marca odbyło się spotkanie dyrekcji szpitala z przedstawicielami związków zawodowych, do których należą również kierowcy. Spotkanie to zaplanowane było znacznie wcześniej, niż zaistniała sytuacja z jaką mamy do czynienia w dziale transportu.
Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Terenowej Organizacji Związkowej nr 89 Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii przy SPZOZ w Krotoszynie oraz Międzyzakładowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia. 
- Tematem spotkania było przeanalizowanie postulatów, z którymi wystąpiły związki zawodowe do dyrekcji. Sprowadzały się one do uzyskania podwyżki w wysokości 500 zł brutto miesięcznie do wynagrodzenia zasadniczego dla następujących grup zawodowych: rehabilitantów, pracowników diagnostyki (RTG, laboratorium), sprzątaczek, kierowców, sanitariuszy, opiekunek medycznych, konwojentów, rzemieślników, magazynierów, rejestratorek, sekretarek medycznych, asystentów osób niepełnosprawnych, pracowników pomocy apteki i laboratorium, pracowników sterylizatorni, pracowników administracji - kończy rzecznik.
 

 

 
 


TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl