iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Kiedy skończą się roboty na Kobylińskiej? Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale...

2022-05-10 12:05:00

Ciągną się i ciągną, a ich końca nie widać... Podobnie, jak i firmy, która miała zająć się przebudową skrzyżowań ul. Kobylińskiej (DK 36) z ulicami Magazynową i Osadniczą oraz z Grudzielskiego i Słoneczną.


O sprawie pisaliśmy kilkakrotnie, bowiem tyle razy zmieniał się termin rozpoczęcia robót i analogicznie ich zakończenia. A irytacja kierowców i pieszych sięga zenitu.

Najpierw - jak informowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - prace miały zakończyć się do 30 czerwca 2021 r. Później okazało się, że firma która wygrała przetarg ma wejść na plac budowy dopiero 11 czerwca, więc i termin zakończenia prac został przesunięty na sierpień minionego roku. Ostatecznie, zamiast się wówczas zakończyć, to roboty dopiero się wtedy zaczęły. I tak trwają do dziś - choć, jak informowaliśmy na naszych łamach, posiłkując się po raz kolejny wiedzą z GDDKiA - termin ich zakończenia planowany był już kilka razy...

Dziś, to nawet właściciel drogi nie wie, ile to wszystko jeszcze potrwa. O podzielenie się wiedzą w tym temacie poprosiliśmy właśnie GDDKiA, czyli inwestora. 

 

- W związku z utrudnieniami spowodowanymi obecną sytuacją ekonomiczną i materiałową tj. wzrostem cen materiałów, paliwa, odpływem pracowników pochodzenia ukraińskiego oraz brakiem dostępności niektórych materiałów lub opóźnieniami w ich dostawach, co niekorzystnie odbiło się na możliwościach realizacyjnych przedmiotowego zadania Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu realizacji, który jest aktualnie przez nas analizowany - wyjaśnia Marcin Kucharczak z GDDKiA.

 

Wszystko więc wskazuje, że sprawa jeszcze zagości na naszych łamach...

 

Przypominamy pierwotne założenia projektu: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie wielkopolskim na DK 36 w Krotoszynie w ramach PBDK – Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych”.    

W projekcie pn. „Przebudowa drogi krajowej nr 36 z ulicami: Grudzielskiego od km 117+560 do km 117+785 (dł. 0,225 km) oraz Magazynową i Osadniczą od km 118+060 do km 118+225 (dł. 0,195 km) w Krotoszynie” zaprojektowano dodatkowe pasy ruchu dla pojazdów skręcających w lewo w drogi boczne (ul. Grudzielskiego, ul. Magazynową i ul. Osadniczą) wraz z wyniesionymi wyspami dzielącymi kierunki ruchu będącymi równocześnie azylami dla pieszych.

Roboty drogowe w ramach przebudowy skrzyżowań drogi krajowej nr 36 z ulicami: Grudzielskiego oraz Magazynową i Osadniczą obejmują:

  • wycinkę drzew i krzewów kolidujących z zakresem przebudowy skrzyżowań,
  • wydzielenie na drodze krajowej dodatkowego pasu ruchu dla pojazdów skręcających w lewo w ul. Grudzielskiego, w ul. Magazynowa i w ul. Osadniczą, 
  • przebudowę wlotów dróg bocznych w obrębie skrzyżowań z drogą krajową,
  • budowę ciągu pieszo-rowerowego,
  • przebudowę chodników, 
  • przebudowę  zjazdów,
  • roboty nawierzchniowe,
  • urządzenia organizacji i bezpieczeństwa ruchu.

Wykonawcą prac została firma „ANW Sp. z o. o.”.  Wartość robót to ok. 2 685 000 zł brutto.Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B