iKrotoszyn.pl reklamy
Z sądu

Kichnęła i spowodowała śmiertelny wypadek? Zapadł wyrok

2022-05-10 14:05:00
Zdjęcie: OSP Golina - koło Jarocina/Facebook/Krystian Pawlaczyk i Michał Wojtczak

Zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w kwietniu 2019 roku w Golinie pod Jarocinem. Wówczas na miejscu zginął 44-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego - naczelnik OSP Gościejew.


Przypomnijmy. Jak wówczas relacjonowaliśmy: kierująca pojazdem marki Renault Kangoo zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Opel Corsa. Niestety, pomimo natychmiastowej pomocy kierowca opla zginął na miejscu. Kierująca renault 19-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego została zabrana do jarocińskiego szpitala. Mimo reanimacji stwierdzono zgon 44-letniego mężczyzny.

 

W Sądzie Rejonowym w Jarocinie odbyła się rozprawa dotycząca tego tragicznego zdarzenia. Co było powodem zjechania kobiety na przeciwległy pas ruchu? Sprawdzono wersję czy kobieta podczas jazdy nie korzystała z telefonu komórkowego. Podczas składania zeznań kierująca renault wskazała, że powodem jej zjechania na przeciwległy pas ruchu było kichnięcie.

Jarociński sąd orzekł karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, a także zakaz prowadzenia pojazdów przez cztery lata. Kobieta będzie także pod dozorem kuratora. Dodatkowo musi zapłacić dwie nawiązki po 15  tys. zł oraz pokryć koszty procesu.

Wyrok nie jest prawomocny, możliwa jest więc wniesienie apelacji.

 Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.