iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

"Już kilkukrotnie naprawialiśmy zraszacze uszkodzone na skutek wandalizmu"

2022-07-26 10:07:00
Zdjęcie: Czytelnik

Do naszej redakcji od kilkunastu tygodni napływają informacje na temat nieprawidłowo działającego w nocy, systemu nawadnia trawnika wzdłuż Al. Powstańców Wlkp. w Krotoszynie.


Czytelnicy nas alarmują:

- Trawa miejscami schnie, a woda polewa deptak i miejsca parkingowe. Tak jest od początku sezonu letniego. Dysze od natrysków są zatkane i woda zamiast zraszać - w niektórych miejscach tylko wypływa pod niskim ciśnieniem i podlewa miejsca parkingowe - tak brzmi jeden z e-mali przesłanych do naszej redakcji.

Z kolei naprzeciw punktu poczty znajdującego się na Al. Powstańców Wlkp. - woda wybija strugą w górę na wysokość 1,5 metra, a potem spływa na miejsca parkingowe - czytamy w kolejnym liście od Czytelnika.

 

 

- Przeglądy instalacji nawadniających na Alejach Powstańców Wielkopolskich, ale także w innych rejonach miasta, przeprowadzamy regularnie - odnosi się do powyższej kwestii Michał Kurek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie. - Zdarza się, że stwierdzamy uszkodzenia poszczególnych elementów, głównie zraszaczy. Są to elementy wystające ponad powierzchnię i ryzyko nadepnięcia, czy to celowego, czy przypadkowego jest niestety duże. Wszystkie usterki staramy się naprawiać na bieżąco, jednak niekiedy wymaga to więcej czasu ze względu na konieczność zakupu części zamiennych. Na obecną chwilę czekamy na dostawę zamówionych elementów. Zakończenie prac związanych z naprawą zraszaczy przy Alei Powstańców Wielkopolskich planowane jest do końca tygodnia. Ponadto należy podkreślić, że w bieżącym sezonie (a zwłaszcza w okresie wakacji) już kilkukrotnie naprawialiśmy zraszacze uszkodzone na skutek wandalizmu w tym te, które są przedmiotem zgłoszenia - wyjaśnia naczelnik.Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B