iKrotoszyn.pl reklamy
Piłka nożna

Juniorzy Astry zakończyli sezon

2022-06-23 08:06:00

Juniorzy Astry Krotoszyn, podopieczni Dawida Talarczyka, zakończyli rozgrywki w sezonie 2021/2022.


Wczoraj, krotoszynianie ulegli na własnym boisku Pogoni Nowe Skalmierzyce 2:3. Do remisu zabrakło niewiele, bowiem gospodarze, już w doliczonym czasie gry, w zamieszaniu po rzucie wolnym pod bramką przeciwnika, zdołali doprowadzić do wyrównania. Niestety, chwilę później, w ostatniej akcji meczu przyjezdni zdobyli gola na miarę zwycięstwa.

Juniorzy Astry zakończyli sezon na piątym miejscu w tabeli w kaliskiej I lidze okręgowej.

 

- To nie był wymarzony sezon pod względem wyników. Były bardzo trudne momenty, często nasz zespół dominował na boisku za sprawą bardzo wysokiej intensywności, jednak brak wykończenia pod bramką często dawał o sobie znać, gdyż przeciwnik miał w trakcie meczu często po 2-3 sytuacje, które wykorzystywał, co sprawiało, że nasz zespół tracił cenne punkty - mówił na gorąco po ostatnim meczu sezonu D. Talarczyk. Jestem zadowolony jednak z rozwoju piłkarskiego zespołu, a także mentalnego. Bardzo dużo zespół przechodził, czasem cierpiał w trakcie meczu, ale potrafił wychodzić obronną ręką. Cechy wolicjonalne oraz nastawienie było zawsze na wysokim poziomie. Podsumowując myślę, że chłopacy zostawili kawał serca na boisku. Zrobiliśmy ogromny postęp taktyczny, budowanie ataku pozycyjnego od bramki w systemie z trójką środkowych obrońców, gdzie zespół przed moją kadencją nie miał styczności z takim stylem, zafunkcjonowało bardzo dobrze. Kluczem była również wszechstronność. Piłkarze potrafili zagrać na kilku pozycjach, dzięki czemu można było rotować. Uważam, że była to piękna przygoda w moim życiu. Ci chłopcy, to naprawdę wartościowi ludzie, ja również wiele się od nich nauczyłem, bywało ciężko ale zawsze potrafiliśmy się nawzajem wesprzeć - podsumowuje trener.

Jak swoją przyszłość w klubie widzi Dawid Talarczyk? - Co do mojej przyszłości lub roli w klubie, nie chcę się odnosić, gdyż nie zostały jeszcze podjęte żadne kroki i musimy porozmawiać o strukturze na przyszły sezon. Ze swojej strony chciałbym podziękować wszystkich, którzy dołożyli cegiełkę do rozwoju mojego jak i zespołu.

- Fotorelacja -
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

LAGUNASHOP
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.