iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Adam 1 agencja reklamowa

TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Informator rynku pracy
Z powiatu

Jest wspólny pomysł. Czy ścieżka połączy dwie gminy?

2020-09-17 14:09:00

Zdjęcie: M. Wiśniewska
Podpisano porozumienie partnerskie pomiędzy powiatem, gminą Krotoszyn oraz gminą Rozdrażew. Trzy samorządy zamierzają wspólnie ubiegać się o dofinansowanie projektu, dzięki któremu zrealizowany zostanie m.in. ostatni etap ścieżki pieszo-rowerowej z Rozdrażewa do Krotoszyna.

Projekt pn. "Zwiększenie dostępności transportu publicznego dla mieszkańców gmin Krotoszyn i Rozdrażew poprzez budowę ścieżki pieszo-rowerowej - etap Nowy Folwark – Bożacin – Brzoza w ciągu drogi 4331P wraz z promocją zrównoważonego transportu w Powiecie Krotoszyńskim", zostanie złożony w naborze na konkurs w ramach Działania 3.3. (Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska Poddziałanie 3.3.1 Inwestycje w obszarze transportu miejskiego) w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

 

Istotą projektu jest nie tylko umożliwienie mieszkańcom kilku miejscowości z gmin Krotoszyn i Rozdrażew bezpiecznego przemieszczania się pieszo bądź na rowerach, ale także umożliwienie im skorzystania z transportu publicznego w szerszym niż dotąd zakresie. Dzięki budowie ścieżki oraz przeorganizowaniu ruchu w Krotoszynie będzie można rowerem dojechać np. z Rozdrażewa na dworce (kolejowy i autobusowy) w Krotoszynie. W kilku punktach trasy staną stylizowane wiaty rowerowe, w których można zostawić rower i np. przesiąść się na autobus. Dlatego w projekt zaangażowały się trzy samorządy. Powiatowy Zarząd Dróg będzie odpowiedzialny za budowę ścieżki, a gminy będą współfinansowały postawienie wiat rowerowych na swoim terenie. Wzdłuż całej drogi rowerowej zostanie zorganizowany szlak „Śladami Bany” przypominający przebieg i dzieje dawnej kolejki wąskotorowej z Krotoszyna do Pleszewa.

Dodatkowo w ramach projektu powstaną - mapa oraz aplikacja dedykowane szlakom rowerowym na terenie powiatu krotoszyńskiego.

 

Cała wartość projektu zamyka się w kwocie 4 094 432,56 zł. Dofinansowanie może osiągnąć pułap 85% kosztów kwalifikowalnych. Wyniki naboru będą znane prawdopodobnie w marcu 2021.

Jeśli zadanie zostanie skierowane do wsparcia – będzie realizowane w przyszłym roku.

 Źródło: M. Wiśniewska
Pierogarnia Barwinek Krotoszyn

Conditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn


Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE


iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna

iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową