iKrotoszyn.pl reklamy
Wracamy do tematu

Jest akt oskarżenia przeciwko 10 osobom, w tym trzem byłym pracownikom spółki miejskiej w Krotoszynie

2022-05-05 10:05:00

Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu skierował do Sądu Rejonowego w Krotoszynie akt oskarżenia przeciwko 10 osobom, w tym trzem byłym pracownikom Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie za czyny o charakterze korupcyjnym. Śledztwo prowadzone było przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu.


O sprawie pisaliśmy wielokrotnie na naszych łamach. Po raz ostatni w lipcu 2021 roku.

 

Były prezes PGKiM na wolności, 10 osób podejrzanych

 

 

- Prokurator zarzucił oskarżonym żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za korzystne, dla określonych przedsiębiorców, rozstrzyganie przetargów na prace budowlano-remontowe budynków i budowli zarządzanych przez wskazane przedsiębiorstwo kwalifikowane z art. 228 § 1 i 3 kk. Pozostałym osobom, głównie przedsiębiorcom oraz ich pracownikom prokurator zarzucił m.in wręczanie korzyści majątkowych oraz fałszowanie dokumentów związanych z prowadzonymi postępowaniami przetargowymi kwalifikowane z art. 229 § 1 i 3 kk - informuje dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Czyny zarzucane oskarżonym zagrożone są karą do 10  lat pozbawiania wolności.

 

W toku śledztwa prokurator ustalił, że oskarżony Marcin J., były prezes zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie w okresie od kwietnia 2017 roku do lipca 2019 roku zażądał od ustalonych przedsiębiorców dla siebie i podległych mu pracowników korzyści majątkowych w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 261 tysięcy złotych, w zamian za korzystne rozstrzygnięcia konkretnych postępowań przetargowych. Marcin J. do września 2019 roku otrzymał od oskarżonych przedsiębiorców pieniądze w łącznej kwocie 152 500 złotych.

 

Oskarżeni dopuścili się również oszustw na szkodę Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie polegających na uzyskaniu zapłaty za rzekomo wykonane prace remontowe, których w rzeczywistości nie wykonali względnie wykonali na rzecz innych podmiotów lub osób. Pokrzywdzone przedsiębiorstwo zapłaciło jednemu z przedsiębiorców za rzekome malowanie pomieszczeń Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Zduny, podczas gdy faktycznie wykonany został remont domu oskarżonego Marcina J. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie zostało oszukane na łączną kwotę prawie 90 tysięcy złotych.

Źródło: Prokuratura Krajowa


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B