iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Jego łupem padły gry Monopoly, potem rower, aż w końcu przerzucił się na szczoteczki do zębów. 18-latek po raz kolejny wpadł w ręce policji

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

Policjanci z krotoszyńskiego wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu po raz kolejny zatrzymali 18-latka podejrzanego o kradzież. Pierwszy raz trafił do policyjnego aresztu na początku marca. Wówczas był podejrzany o kradzież gier planszowych. A potem wpadł w ręce policjantów kiedy dokonał kradzieży roweru.

 

Ostatnio jednak okazał się amatorem szczoteczek sonicznych. W każdym z opisanych przypadków przyznał się do popełnienia przestępstwa. Twierdził, że dopuścił się kradzieży tych rzeczy, bo nie miał pieniędzy. Teraz uzasadnienie na swoje postępowanie będzie mógł przedstawić w sądzie.

- Policjanci z wydziału kryminalnego otrzymali zgłoszenie o kradzieży szczoteczek sonicznych, do których doszło na terenie drogerii Hebe w Krotoszynie w okresie od 24 marca do 30 marca 2023 roku. W zainteresowaniu sprawcy za każdym razem były tylko i wyłącznie szczoteczki soniczne, które brał z półki i nie płacąc za nie opuszczał teren sklepu. W sumie straty oszacowane zostały na 4 900 zł. Wykonując czynności w tej sprawie policjanci m.in. zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków kradzieży. Pozwoliło to na ustalenie, kto dokonuje tych czynów. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać, ponieważ okazało się, że mężczyzna jest dobrze znany naszym policjantom - informują krotoszyńscy mundurowi.

Za dokonane kradzieże mężczyzna usłyszał zarzuty. Tłumaczył, że kradnie, żeby zarobić na późniejszej sprzedaży produktów. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.  

 
Źródło: KPP Krotoszyn


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.