iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Jedź ostrożnie, nie tylko w walentynki!

"Jedź ostrożnie bo masz do kogo wracać - zrób to dla siebie, zrób to dla swoich bliskich", taką akcję przeprowadzili wczoraj na drogach krotoszyńscy policjanci. W działanie włączyła się także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna promując "Bezpieczne walentynki dla każdego".

W dniu zakochanych policjanci pilnowali, by kierowcy dotarli bezpiecznie do tych, których kochają. - W trakcie działań mundurowi, uczniowie z pobliskiej szkoły SP8 oraz pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie, apelowali do kierowców i przypominali im, że są kochani, a w domu czekają na nich bliscy i dlatego powinni jechać ostrożnie oraz dbać o swoje zdrowie. Na każdego kierowcę czekała walentynkowa niespodzianka - relacjonują policjanci.

- Walentynki, to czas sprzyjający zawieraniu nowych, nie zawsze przemyślanych znajomości i podejmowaniu ryzykownych zachowań. Chcąc uniknąć  takich zachowań potrzebna jest profilaktyka i wiedza o sytuacjach ryzykownych, podczas których może dojść do zakażenia wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową - dodaje Renata Drygas, st. asystent ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w PSSE w Krotoszynie.

Sanepid zwraca szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z ryzykownych zachowań w kontekście zakażeń HIV i choroby AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową. W tym celu w wybranych szkołach ponadpodstawowych powiatu i gminy Krotoszyn przeprowadzono prelekcje na temat zakażeń przenoszonych droga płciowa w oparciu o broszurę pana Bartosza Szetela. Ponadto, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Profesja” w Krotoszynie, wśród młodzieży przeprowadzono anonimową ankietę dotyczącą zdrowego i odpowiedzialnego związku. Wylosowane osoby otrzymały walentynkowe prezenty - wyjaśnia R. Drygas.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.