iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Jedna osoba poszkodowana i cztery uszkodzone pojazdy

Zdjęcie: asp. sztab. Dariusz Rybka - JRG Krotoszyn, dh. Szymon Sikora - OSP Koźmin Wielkopolski

Pięciu uczestników, jedna osoba poszkodowana oraz cztery uszkodzone pojazdy to bilans wypadków do których doszło o poranku w minioną środę na drogach w powiecie krotoszyńskim.

O godzinie 7:42 w miejscowości Smolice (gm. Kobylin) doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. - Z uwagi na silną deformację bryły pojazdu dostęp do jednego z uczestników zdarzenia był utrudniony. Droga powiatowa w miejscu wypadku została całkowicie zablokowana. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu terenu działań wykonali dostęp do osoby poszkodowanej pozostającej w pojeździe osobowym przy użyciu narzędzi hydraulicznych. W momencie uzyskania możliwości bezpiecznej ewakuacji mężczyzny, ratownicy na noszach typu deska przetransportowali uczestnika zdarzenia do karetki pogotowia. Decyzją kierownika zespołu osoba poszkodowana została przewieziona do placówki medycznej celem szerszej diagnostyki - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Po zakończeniu czynności realizowanych przez funkcjonariuszy policji z jezdni usunięto uszkodzone środki transportu oraz materiały stwarzające zagrożenie dla pojazdów kołowych. Czynności te zrealizowano przy pomocy sorbentu oraz podręcznego sprzętu burzącego. W działaniach trwających łącznie 3 godziny i 47 minut uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Krotoszynie oraz jednostki OSP Kobylin i OSP Smolice. Dysponowany do zdarzenia w gminie Kobylin średni samochód gaśniczy z krotoszyńskiej jednostki został zawrócony i skierowany do drugiego wypadku komunikacyjnego w miejscowości Wałków - relacjonuje mł. kpt. M. Dymarski.

Tuż po godzinie 8:00 na drodze krajowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu tym uczestniczyły łącznie trzy osoby, które opuściły uszkodzone środki transportu o własnych siłach. - Do czasu przybycia służb medycznych ratownicy udzielili uczestnikom zdarzenia kwalifikowanej pierwszej pomocy adekwatnej do poniesionych obrażeń. W momencie dotarcia zespołu ratownictwa medycznego trzech mężczyzn trafiło do karetki pogotowia celem dalszej diagnostyki. Kierownik zespołu nie stwierdził podstaw do hospitalizacji pozostawiając uczestników zdarzenia na miejscu wypadku. Z uwagi na powstałe utrudnienia na drodze krajowej ratownicy wspierali działania funkcjonariuszy policji w zakresie koordynacji ruchu wahadłowego. Po zabraniu uszkodzonych środków transportu z jezdni usunięto pozostałości po zdarzeniu drogowym - podaje M. Dymarski.

W działaniach uczestniczył jeden zastęp z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Krotoszynie oraz jednostki OSP Koźmin Wielkopolski i OSP Wałków, a także zastęp OSP Golina z  terenu powiatu jarocińskiego.  Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.