iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Jechał rowerem "na gazie" i bez oświetlenia. Musi zapłacić 2 700 zł mandatu...

2022-01-21 13:01:00
Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Od 1 stycznia 2022 r. kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które właśnie weszły w życie, są bardziej surowe pod kątem kwot mandatów za najpoważniejsze wykroczenia drogowe.

 


W miniony czwartek o godz. 2.45 na ul. Kobylińskiej w Krotoszynie, policyjny patrol zatrzymał do kontroli rowerzystę, który w trakcie jazdy nie posiadał określonego przepisami oświetlenia pojazdu.

- Rowerzystą był 42-letni mieszkaniec Krotoszyna. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od niego alkohol i stwierdzili, że kierujący rowerem jest nietrzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało 1,24 mg/dm3 (2,6 promila). Rowerzystę poinformowano, że kierując rowerem w stanie nietrzeźwości popełnił wykroczenie z art. 87 kodeksu wykroczeń oraz o konsekwencjach z tym związanych - podaje st. asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Następnego dnia mężczyzna otrzymał dwa mandaty karne: 2500 zł za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości i 200 zł za brak oświetlenia roweru.

Źródło: KPP Krotoszyn


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B