iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Z policji

Jechał peugeotem bez ważnego prawa jazdy, bez zapiętych pasów, bez aktualnego przeglądu pojazdu... Za to prawdopodobnie pod wpływem amfetaminy

2021-07-27 08:07:00

Miliccy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę osobowego peugeota, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował jazdę próbując ucieczki. Okazało się, że kierowca, mieszkaniec Krotoszyna, ma zatrzymane prawo jazdy. Ponadto siedząc za kierownicą nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a samochód którym jechał nie był dopuszczony do ruchu. Natomiast użyty przez policjantów tester narkotykowy, wykazał w organizmie mężczyzny obecność amfetaminy.

We wtorek, 20 lipca, kilka minut po godzinie 16.00 w miejscowości Latkowa w gminie Milicz, policjanci zauważyli jadący samochód osobowy marki Peugeot, którego kierowca i pasażerka nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z tym postanowili  zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Mężczyzna jednak nie zareagował na użyte przez policyjny radiowóz sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się i kontynuował jazdę, próbując uciec funkcjonariuszom. Policjanci ruszyli w pościg, po chwili peugeot został zatrzymany.

Samochodem kierował 44-letni mieszkaniec Krotoszyna. Okazało się, że kierowca naruszył jeszcze inne przepisy. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy oraz kierował samochodem będąc prawdopodobnie pod wpływem amfetaminy, co wykazał użyty przez policjantów tester narkotykowy. Ponadto okazało się, że zatrzymany peugeot nie był dopuszczony do ruchu drogowego. W związku z tym policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę samochodem, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej.

- Mężczyzna został przewieziony przez policjantów do milickiego szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań na zawartość narkotyków. Od wyników tych badań uzależniony jest dalszy tok postępowania w tej sprawie. Jeśli wynik badań laboratoryjnych potwierdzi obecność amfetaminy we krwi kierowcy, to mężczyzna poniesie konsekwencje prawne takie same jak nietrzeźwi kierowcy. Natomiast pasażerka jadąca peugeotem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa została na miejscu kontroli drogowej ukarana mandatem - informują miliccy policjanci. Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z ujawnionymi przestępstwami i wykroczeniami drogowymi.

 

Policjanci przypominają, że za ucieczkę z miejsca kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy, niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości, co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych. Postępowanie jest w toku.
Źródło: KPP Milicz/oficer prasowy podinsp. Sławomir Waleński
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

SOLARMAT TOMNICE
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z KrotoszynaDni Karpia 2021