iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Jechał o 56 km/h za dużo... 1500 zł mandatu i 13 punktów karnych

Zdjęcie: KMP Milicz

106 km/h to prędkość jaką w terenie zabudowanym rozwinął zatrzymany przez policjantów mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra.

 

- W niedzielę 16 października, tuż przed godziną 17:00 w miejscowości Ostrowąsy w gminie Milicz, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki Opel Vectra. Samochodem kierował 36-letni mieszkaniec województwa wielopolskiego - informuje podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

Okazało się, że kierowca w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechał oplem 106 km/h czyli, aż o 56 km/h za dużo. W związku z tym policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych oraz nałożyli 13 punktów karnych. Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Prawo jazdy zostanie niezwłocznie przesłane przez policjantów do starosty powiatowego w Krotoszynie celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Policjanci, którzy zatrzymali kierowcy prawo jazdy, wydali mężczyźnie pokwitowanie z potwierdzeniem, że prawo jazdy posiadał, ale zostało ono zatrzymane. Taki dokument uprawnia do jazdy przez kolejne 24 godziny, co ma umożliwić kierowcy dojazd do celu. Po zakończeniu kontroli drogowej mężczyzna został zwolniony i pojechał dalej.

- Przypominamy, że jeżeli w takim przypadku kierowca zdecyduje się na jazdę mimo 3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie nadal prowadzić auto, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

Źródło: KMP Milicz
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.