iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - Bar u Żaby - kurczak z rożna
Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Praca

Jakie rzeczy musi zapewnić pracodawca?

2019-08-16 10:08:00

Nie tylko pracownik ma obowiązki względem swojego stanowiska pracy, również pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia kilku podstawowych rzeczy.

Kodeks Pracy jasno określa zasady, których musi przestrzegać pracodawca. Niestety te, nadal są pomijane. Aż trudno uwierzyć, że szefowie w dzisiejszych czasach nie stosują się do tych podstawowych zasad:

 

  • Wypłata wynagrodzenia. Pracownik ma prawo do wypłaty wynagrodzenia nie tylko na czas, ale także pensja ta nie może być niższa, niż płaca minimalna. Oczywiście wysokość zarobków zależy od wielu czynników np. kwalifikacji, jakości pracy itp. 
  • Pracodawca zapewnia badania lekarskie. Ochrona zdrowia pracownika należy do obowiązków szefa. Musi on skierować na badania okresowe i kontrolne oraz pokryć jego koszty.
  • Szkolenie BHP. Profesjonalny szkoleniowiec oraz kursy także leżą w kwestii przełożonego. Gdy firma zatrudnia nowego pracownika musi zapewnić mu odpowiednie przeszkolenie.
  • Zapewnienie odpowiednich warunków w miejscu pracy. Pracodawca nie tylko chroni zdrowie pracownika przez zapewnienie badań lekarskich, także przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Wlicza się w to: zapewnienie odpowiednich pomieszczeń, m.in. szatni czy pomieszczenia socjalnego. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, musi zapewnić również ochronną odzież, w tym także obuwie.
  • Podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Pracodawca powinien dzielić się swoją wiedzą z innymi. Ma on wspierać pracownika w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, które przydadzą mu się w obecnej lub przyszłej pracy. Nie jest to jednoznaczne z organizacją szkoleń. Może on np. pomagać w ich znalezieniu lub zapłacić za dany kurs.
  • Wystawianie świadectwa pracy. Kiedy podwładny zdecyduje się pożegnać z firmą, szef jest zobowiązany wystawić świadectwo pracy. To dokument nakreślający jak wyglądał przebieg zatrudnienia. Na wystawienie takiego świadectwa firma ma siedem dni.

 

 

Źródło: gazetaprawna.plReklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Autopromocja ikrotoszyn.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl