iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS

Auta Kaczmarek - Wypożyczalnia - Sprzedaż samochodów

Informator rolniczy - dla rolnika
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator rynku pracy
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Praca

Jakie rzeczy musi zapewnić pracodawca?

2019-08-16 10:08:00

Nie tylko pracownik ma obowiązki względem swojego stanowiska pracy, również pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia kilku podstawowych rzeczy.

Kodeks Pracy jasno określa zasady, których musi przestrzegać pracodawca. Niestety te, nadal są pomijane. Aż trudno uwierzyć, że szefowie w dzisiejszych czasach nie stosują się do tych podstawowych zasad:

 

  • Wypłata wynagrodzenia. Pracownik ma prawo do wypłaty wynagrodzenia nie tylko na czas, ale także pensja ta nie może być niższa, niż płaca minimalna. Oczywiście wysokość zarobków zależy od wielu czynników np. kwalifikacji, jakości pracy itp. 
  • Pracodawca zapewnia badania lekarskie. Ochrona zdrowia pracownika należy do obowiązków szefa. Musi on skierować na badania okresowe i kontrolne oraz pokryć jego koszty.
  • Szkolenie BHP. Profesjonalny szkoleniowiec oraz kursy także leżą w kwestii przełożonego. Gdy firma zatrudnia nowego pracownika musi zapewnić mu odpowiednie przeszkolenie.
  • Zapewnienie odpowiednich warunków w miejscu pracy. Pracodawca nie tylko chroni zdrowie pracownika przez zapewnienie badań lekarskich, także przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Wlicza się w to: zapewnienie odpowiednich pomieszczeń, m.in. szatni czy pomieszczenia socjalnego. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, musi zapewnić również ochronną odzież, w tym także obuwie.
  • Podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Pracodawca powinien dzielić się swoją wiedzą z innymi. Ma on wspierać pracownika w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, które przydadzą mu się w obecnej lub przyszłej pracy. Nie jest to jednoznaczne z organizacją szkoleń. Może on np. pomagać w ich znalezieniu lub zapłacić za dany kurs.
  • Wystawianie świadectwa pracy. Kiedy podwładny zdecyduje się pożegnać z firmą, szef jest zobowiązany wystawić świadectwo pracy. To dokument nakreślający jak wyglądał przebieg zatrudnienia. Na wystawienie takiego świadectwa firma ma siedem dni.

 

 Restauracja Ukraińska Barwinek


Źródło: gazetaprawna.plReklama - OSK AS Maria Maśniak
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI


Adam 1 agencja reklamowa


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl