iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT
Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Reklama internetowa w gazecie
Praca

Jakie rzeczy musi zapewnić pracodawca?

2019-08-16 10:08:00

Nie tylko pracownik ma obowiązki względem swojego stanowiska pracy, również pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia kilku podstawowych rzeczy.

Kodeks Pracy jasno określa zasady, których musi przestrzegać pracodawca. Niestety te, nadal są pomijane. Aż trudno uwierzyć, że szefowie w dzisiejszych czasach nie stosują się do tych podstawowych zasad:

 

  • Wypłata wynagrodzenia. Pracownik ma prawo do wypłaty wynagrodzenia nie tylko na czas, ale także pensja ta nie może być niższa, niż płaca minimalna. Oczywiście wysokość zarobków zależy od wielu czynników np. kwalifikacji, jakości pracy itp. 
  • Pracodawca zapewnia badania lekarskie. Ochrona zdrowia pracownika należy do obowiązków szefa. Musi on skierować na badania okresowe i kontrolne oraz pokryć jego koszty.
  • Szkolenie BHP. Profesjonalny szkoleniowiec oraz kursy także leżą w kwestii przełożonego. Gdy firma zatrudnia nowego pracownika musi zapewnić mu odpowiednie przeszkolenie.
  • Zapewnienie odpowiednich warunków w miejscu pracy. Pracodawca nie tylko chroni zdrowie pracownika przez zapewnienie badań lekarskich, także przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Wlicza się w to: zapewnienie odpowiednich pomieszczeń, m.in. szatni czy pomieszczenia socjalnego. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, musi zapewnić również ochronną odzież, w tym także obuwie.
  • Podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Pracodawca powinien dzielić się swoją wiedzą z innymi. Ma on wspierać pracownika w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, które przydadzą mu się w obecnej lub przyszłej pracy. Nie jest to jednoznaczne z organizacją szkoleń. Może on np. pomagać w ich znalezieniu lub zapłacić za dany kurs.
  • Wystawianie świadectwa pracy. Kiedy podwładny zdecyduje się pożegnać z firmą, szef jest zobowiązany wystawić świadectwo pracy. To dokument nakreślający jak wyglądał przebieg zatrudnienia. Na wystawienie takiego świadectwa firma ma siedem dni.

 

 

Źródło: gazetaprawna.plReklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawneiKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl