iKrotoszyn.pl reklamy
Zdrowie

Jakie leki zabrać ze sobą na wakacje? Tabletki na biegunkę to nie wszystko

Biegunka podróżnych może spotkać podróżnych nie tylko w tropikach, ale również w cieplejszych krajach europejskich. Nie da się też przewidzieć innych chorób, takich jak przeziębienie, grypa, a także alergie. Dobrze jest być przygotowanym na nieprzyjemne niespodzianki na wakacjach. Co wziąć ze sobą w apteczce na wakacje?

Leki zażywane na stałe i zestaw przeciwgorączkowy

Oprócz leków i suplementów zażywanych na stałe, weź ze sobą leki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe – na grypę można zachorować również na wakacjach. Paracetamol czy ibuprofen to najpopularniejsze leki przeciw gorączce, które można kupić w aptece bez recepty. Pamiętaj, że jeśli pomimo leczenia objawowego samopoczucie się pogarsza, koniecznie zgłosić się do miejscowego lekarza.

Tabletki na biegunkę i elektrolity

W każdej strefie klimatycznej występuje nieco inna flora bakteryjna, dlatego biegunka jest częstą przypadłością podróżnych. Kontakt z wodą na przykład w Egipcie, Turcji czy Arabii Saudyjskiej może prowadzić do gwałtownej reakcji układu pokarmowego. Dlatego spakuj do apteczki tabletki na biegunkę, które hamują jej przebieg, leki przeciwbakteryjne, i substancje pochłaniającą bakterie i toksyny (węgiel aktywny). Wskazane są również probiotyki, które wspomagają prace układu trawiennego i przywracają właściwą florę bakteryjną jelit.

Elektrolity przydadzą się nie tylko podczas biegunki, ale po gorącym dniu spędzonym na plaży czy basenie. Wtedy sama woda mineralna może nie wystarczyć. Warto mieć ze sobą elektrolity w postaci łatwo rozpuszczalnych w wodzie tabletek lub proszku. Pij je już przy pierwszych symptomach osłabienia. Gdy biegunka nie przechodzi, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Leki przeciw oparzeniom słonecznym, alergii i ugryzieniom

Oprócz tabletek na biegunkę, warto spakować do walizki leki na oparzenia słoneczne, ugryzienia owadów i leki przeciwhistaminowe na alergię. Oparzenia słoneczne łagodzą kremy i spraye zawierające panthenol. Na ugryzienia sprawdzają się żele. Mogą się przydać również miejscowe maści przeciwbólowe zawierające na przykład diklofenak czy ibuprofen. W apteczce wakacyjnej nie powinno też zabraknąć bandaży, plastrów i preparatów odkażających rany. 

Źródło: Artykuł zewnętrzny
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.