iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Jaka kabina prysznicowa do łazienki? Decyduj z salonem łazienkowym JETA!

2022-07-11 11:07:00

Kabina prysznicowa to coraz chętniej wybierane rozwiązanie do strefy kąpielowej w łazience. Gwarantuje ona komfort i wygodę na co dzień. Co więcej doskonale wpisze się w każde wnętrze, nawet te problematyczne, jak skosy czy wnęki. W dzisiejszym artykule podpowiemy jaka kabina prysznicowa, będzie odpowiednia do Twojej łazienki i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.


Komfort i wygoda użytkowania to jeden z najważniejszych elementów, jakimi powinniśmy kierować się wybierając kabinę prysznicową. Dlatego na początku warto zastanowić się, w którym miejscu powinna stanąć, by pasowała do wnętrza i była praktyczna w korzystaniu. Wybór miejsca ma bowiem decydujący wpływ na kształt kabiny i sposób jej otwierania.

W salonie łazienkowym JETA przy Al. Powstańców 62 w Krotoszynie odnajdziemy wiele modeli kabin prysznicowych (z brodzikiem lub bez) różniących się formą i sposobem montażu, dedykowane do różnych typów pomieszczeń łazienkowych.

Rodzaje i kształty kabin prysznicowych w salonie JETA
– wybierz najlepszą.

Najpopularniejsze kabiny to półokrągłe, kwadratowe i prostokątne. Najczęściej kupowane mają rozmiar 90 x 90 cm. Istnieją jednak modele 80 x 80 cm lub 70 x 70 cm. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kabiny walk-in, które składają się tylko ze szklanej ścianki wolnostojącej bez drzwi. Dedykowane do dużych i przestronnych łazienek, gdzie mamy zagwarantowany łatwy dostęp do prysznica. W salonie Jeta odnajdziesz uniwersalną kabinę MODO XL NEW marki RADAWAY, którą możesz zamontować zarówno jako wersję prawą jak i lewą. Model dostępny w kolorach profili chromu oraz czerni. Dodatkową cechą kabiny MODO XL NEW jest powłoka EASY CLEAN ułatwiająca czyszczenie oraz możliwość zamontowania brodzika podpłytowego z odpływem liniowym lub kratą odpływową.

modo xl new radaway

MODO XL od RADAWAY maksymalna wysokość kabiny 300 cm, bezpieczne i hartowane szkło o grubości 10 mm dostępne w JETA – KROTOSZYN
 

Na małych przestrzeniach idealnie sprawdzą się kabiny narożne a w tych także te o nietypowym kształcie - asymetryczne. Do wąskich i nieustawnych pomieszczeń polecane są z kolei kabiny pięciokątne. Delikatne ścięcie od strony frontowej pozwala zaaranżować taką kabinę przy ograniczonym dostępie do strefy wejściowej.
 

ESSENZA PRO PTJ DRZWI LEWE CHROM/PRZEJRZYSTE 10100000-01-01L z możliwością montażu bez listwy podprogowej , maksymalna wysokość kabiny 220 cm.
Kabina prysznicowa + brodzik
Doros PLUS PT

 

Jeżeli chodzi o sam sposób montażu do wyboru mamy kabiny wolnostojące oraz przyścienne. Do specjalnych rozwiązań należą kabiny wnękowe, które wykonane są na wymiar wnęki stanowiącej przestrzeń natryskową. To jednak nie wyczerpuje dostępnych możliwości. Możemy bowiem także zdecydować się na kabinę prysznicową wykonaną na zamówienie, którą wpiszemy np. w pomieszczenie ze skosami.

Drzwi przejrzyste Arta dostępne w salonie JETA w Krotoszynie model dostępny w kolorze chrom, dostępny w różnych wariantach szkła od Ultra Clear po Factory Mirror


Wygodne wejście i wyjście.

Wybierając kabinę prysznicową należy zastanowić się także nad typem drzwi. Tu również mamy wiele funkcjonalnych rozwiązań m.in. drzwi przesuwne, składane, otwierane na zewnątrz, do wewnątrz albo wahadłowo.

To, na jaki sposób otwierania kabiny się zdecydujemy będzie miało decydujący wpływ na wygodę użytkowania. Dzięki właściwej decyzji nie tylko będziemy mogli swobodnie wchodzić i wychodzić z kabiny, ale też unikniemy kolizji z innymi urządzeniami sanitarnymi.

Na małym metrażu dobrym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne, a do tych najmniejszych, nietypowych pomieszczeń polecane są drzwi składane po otwarciu płasko na ścianę. Jeżeli zdecydujemy się na drzwi otwierane wahadłowo, to praktycznym wyborem będą te z podwójnymi drzwiami. W dużych i przestronnych łazienkach sprawdzi się prysznic otwarty typu walk-in (bez drzwi).

Funkcję kabiny pełni tu tylko ścianka ze szkła, praktycznie niewidoczna, a przez to niezakłócająca wrażenia przestronności. Rozwiązanie to jednak ma jedną wadę - pod tak zaaranżowanym prysznicem ciężko jest uzyskać taki sam komfort cieplny jak w zamkniętej kabinie.

Modo NEW BLACK II z asymetrycznie umieszczonym wieszakiem
 

Wybierając kabinę prysznicową zawsze trzeba kierować się jej funkcjonalnością. Nie zapominajmy przy tym o walorach estetycznych. Poza odpowiednio dobranym do wielkości i rozmiaru pomieszczenia kształtem i sposobem otwierania kabiny, ważne jest by pasowała ona do wystroju całej łazienki. Na rynku odnajdziemy szereg rozwiązań, które pomogą nam wpisać kabinę prysznicową w określony styl aranżacji.

Jeśli nie wiesz jak najlepiej zaaranżować łazienkę z kabiną prysznicową, zapraszamy do salonu łazienkowego JETA. Specjalnie przeszkolony zespół przez SPECJALISTÓW FIRMY RADAWAY, wybierze dla Ciebie odpowiednią kabinę prysznicową i dedykowane komponenty.

Aranżacja z ścianką walk-in stworzona przez Projektantkę salonu JETA / płytki Artwood Ribbon Nut/ Camelot Almond / Gravity Silver

 

KONTAKT:

Al. Powstańców 62
63-700 Krotoszyn

62 725 24 85;
500 611 127
krotoszyn@jeta.pl

 

Źródło: Artykuł Sponsorowany


Czytaj również

STALBET
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OKNOPLAST_FINESTRA
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.