iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Jak zostać policjantem?

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

O tym jak wygląda służba w policji i jakie daje możliwości opowiedzieli policjanci młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach.

 

Mundurowi podczas spotkania m.in. zachęcali uczniów do wstąpienia w szeregi policji.

- Szukasz dla siebie ciekawej, pozbawionej rutyny pracy? Kończysz szkołę średnią i nie wiesz, co chciałbyś robić? Zapraszamy do służby w policji. U nas nie musisz mieć doświadczenia zawodowego. To my skierujemy Cię na kurs, który rzetelnie przygotuje Cię do służby - zachęcają policjanci.

Po procesie rekrutacyjnym przyszłego policjanta czeka szkolenie, które trwa kilka miesięcy. - Już wtedy jako kursant otrzymuje on wynagrodzenie w wysokości ponad 3700 złotych jeśli ma mniej niż 26 lat i ponad 3600 złotych jeżeli jest starszy. Ponadto na kursie ma zapewnione darmowe umundurowanie, zakwaterowanie i wyżywienie. Po zdaniu egzaminu kończącego kurs zarobki policjanta wzrastają do ponad 4800 złotych dla osób przed ukończeniem 26. roku życia i ponad 4500 złotych dla osób po 26. roku życia. Mowa o kwotach netto - tłumaczą mundurowi. Kwota wynagrodzenia wzrasta wraz ze stażem służby i poszczególnymi awansami.

Dodatkowo każdy policjant może liczyć na nagrodę roczną tzw. 13-stkę, dofinansowanie do wypoczynku, a także w ramach funduszu prewencyjnego – zwrot kosztów poniesionych w związku z leczeniem i rehabilitacją.

W Komendzie Powiatowej  Policji w Krotoszynie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 istnieje możliwość spotkania się z pracownikiem Wydziału Zaopatrzenia, Kadr i Szkolenia i porozmawiania na temat procesu rekrutacyjnego w Policji oraz złożenia dokumentów.

W roku 2023 Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć:

  • 5 maja 2023 r.

  • 3 lipca 2023 r.

  • 23 sierpnia 2023 r.

  • 27 października 2023 r.

  • 28 grudnia 2023 r.

Źródło: KPP Krotoszyn


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.