Bank Spółdzielczy w Krotoszynie

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Na sygnale


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Artykuł sponsorowany

Jak wybrać firankę do kuchni nowoczesnej?

2020-11-24 11:11:00

Firanka do kuchni nowoczesnej musi wpisywać się w stylistykę wnętrza, zdobić je i dbać o intymność domowników. Nie każda firanka sprawdzi się w nowoczesnej kuchni. Zobacz, jakich błędów się wystrzegać.

Tych firanek nie wieszaj w nowoczesnej kuchni

 

Trudno o jednoznaczną definicję nowoczesności, szczególnie w aranżacji wnętrz, bo moda stale ewoluuje, ale można znaleźć wspólny mianownik. Współczesna moda stawia na minimalizm, prostotę i wizualną lekkość. Ciężkie, powłóczyste firany raczej nie mają czego szukać w nowoczesnej kuchni.

Czego jeszcze unikać? Falban. Falbany niewiele mają wspólnego z nowoczesnymi rozwiązaniami dekoracyjnymi. Będą doskonale wyglądały w kuchni w stylu retro lub rustykalnym, ale na pewno nie nowoczesnym. Wszelkie falbany, naszywane kwiaty, ukośnie wszywane taśmy marszczące, które mają unosić firankę ku górze, w nowoczesnej kuchni będą dekoracyjnym błędem.

 

Firany do nowoczesnej kuchni – marszczone, czy gładkie?

 

Marszczone firany na przelotkach to hit ostatnich lat. Na pewno dobrze zaprezentują się w kuchni, ale tylko pod warunkiem, że mamy miejsce na marszczoną firankę. Trzeba pamiętać, że będzie ona poruszała się pod wpływem wiatru, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

W kuchni najlepiej sprawdzają się takie firanki, które nie odstają zbyt mocno od okna. Można postawić na firany panelowe – gładkie wyglądają bardzo nowocześnie, proste zazdrostki bez ozdób lub rolety rzymskie uszyte z gładkiej tkaniny firanowej, np. tiulu lub markizety.

 

Firany do nowoczesnej kuchni – kiedy można powiesić kolorowe firanki

 

Właściwie zawsze, o ile będą pasowały do kolorystyki wnętrza. Są kuchnie, do których białe firanki wręcz nie pasują. To te, w których biały kolor nie występuje na ścianach, meblach ani dodatkach. I chociaż biała firanka zawsze wydaje się na miejscu, warto czasem się przełamać i poszukać dla niej alternatywy.

W minimalistycznych wnętrzach raczej nie sprawdzą się firany w mocno nasyconych barwach. Jeśli szukamy akcentu kolorystycznego do kuchni lub jadalni, to lepiej postawić na kolorowy bieżnik na stół. Natomiast firanka powinna czerpać z kolorystyki innych dodatków – beż, écru, pastele czy mięta będą dobrym tropem.

Trzeba pamiętać też o tym, że firanka nie może zbyt mocno ograniczać dopływu światła słonecznego. W jasno oświetlonej kuchni z dużym oknem można powiesić kolorową, nieco ciemniejszą firankę. Jeśli okno jest małe, lepiej trzymać się bieli lub jej bliskich sąsiadów z palety barw.

 

Firany do nowoczesnej kuchni – czy pasują firany w kwiaty

 

Nowoczesne wnętrza raczej unikają ozdób rodem z rustykalnej kuchni, dlatego firany w kwiaty nie będą najlepszym wyborem. Jeśli bardzo nam na takowych zależy, trzeba wybrać nowoczesne, lekkie ażurowe firanki, na których kwiaty są tylko delikatnie zarysowane. Lepszym wyborem będą firany z motywami geometrycznymi lub dekoracyjnym pasem w formie haftu. Bardzo dobrze sprawdzają się firany gładkie, które niewątpliwie są ponadczasowe lub firany dekorowane wzorami trudnymi do zdefiniowania.

 

Firany do nowoczesnej kuchni – na karniszu czy na szynie

 

Szyna jako minimalistyczna forma lepiej sprawdzi się w nowoczesnej kuchni, ale tylko pod warunkiem, że znajdziemy pomysł na jej ukrycie, bo ona sama nie jest zbyt dekoracyjna. Zamiast szyny można wybrać lekki i cienki karnisz, na którym zawisną firany na przelotkach lub na kołach.

Drive Intermarché – szybkie i wygodne zakupy spożywcze przez Internet.

SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA
Reklama - OSK AS Maria Maśniak

iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna


iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową